dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 2078

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #11

    Domyślnie

    Witam,
    Przeczytałem cały temat o najlepszym ociepleniu na gruncie i mam wątpliwości. W moim odczuciu 99,9% porad dotyczy słabych (niekorzystnych) warunków wodno-glebowych - chodzi o szczelną wanne z papy + perlit.

    Natomiast nie mogłem nigdzie znaleźć porady na dobre i skuteczne ocieplenie na gruncie przy dobrych warunkach glebowych. Dobre mam na myśli dużą ilość przepuszczalnego materiału.

    Spotkałem się z radą że dla dobrych warunków taka wanna jest bezsadna i np. dla wody na głębokości 1,7 m:

    -Na wszelki wypadek daj drenaż opaskowy, np. na poziomie 1m pod powierzchnia terenu (poziom wody gruntowej może ulec zmianie).
    Na piasku chudy beton i dalej perlit, wg receptury Adama (jeśli Ci się spodobał ) lub styropian i posadzka (z podłogówką lub bez niej).
    -A co jeśli mam piasek? I planuję szczelna wannę?
    -Jeżeli poziom wody gruntowej jest niżej niż 1m poniżej izolacji cieplnej, to szczelna wanna nie ma żadnego uzasadnienia.
    Jej brak spowoduje odprowadzenie wilgoci pojawiającej się pod styropianem do gruntu.
    Aby upewnić się, że woda nie będzie podchodzić wyżej wykonaj drenaż opaskowy.

    Czy to jest w 100% rada dla osób które mają wodę gruntową bardzo nisko i tradycyjne ławy?

    Jeśli tak to chciałem zapytać odnośnie granulatu od użytkownika Pigeon (jeśli nie przekręciłem) i czy można go traktować jak styropian?

    Z góry dziękuję za konkretne porady.
    Ostatnio edytowane przez gms ; 06-10-2016 o 18:37

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony