Witam, nie udało mi się znaleźć nigdzie podobnego tematu, więc zakładam nowy.

Czy ktoś z Państwa „jest posiadaczem” bramy garażowej elewacyjnej – bramy garażowej obłożonej płytami elewacyjnymi i zechciałby się podzielić swoim doświadczeniem?

Front domu chcę mieć obłożony właśnie takimi płytami – bramę garażową również – tak, żeby była zintegrowana z elewacją domu i niewidoczna. Garaż ma być na 2 samochodu, więc brama do tego ma być szeroka – na 5 metrów.

Wiem, że Hormann robi takie bramy uchylne do samodzielnego wypełnienia....ale powiedziano mi, że taka brama to masakryczna utrata ciepła w garażu, bo dostaje się sam szkielet, na to idzie właśnie płyta elewacyjna, która ma max 12mm i nawet jak się da ocieplenie to na max 2mm.
Brama ma mieć 5 metrów i efekt może być taki, że owszem elewacja ładna ale w garażu wieczna zima (mimo ogrzewanej podłogi) i astronomiczne rachunki za ogrzewanie (no bo garaż częściowo w bryle domu i nawet większa izolacja ścian garażu nic tu nie da).

Będę wdzięczna za wszelkie uwagi i komentarze osób, które mają ogarnięty temat garażowych bram elewacyjnych i mają już jakieś doświadczenie z nimi związane.