dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 19 z 19

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    lukaszo11

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Trzebinia
    Kod pocztowy
    32-540
    Posty
    403

    Domyślnie rosiejąca rura tolotu powietrza do kozy

    witajcie !
    mam od paru dni problem.
    Profesjonalny rzut z góry dokładam do posta
    Zamontowałem Kratkową Kozę ab 2 z dolotem powietrza z zewnątrz.
    Z racji ,ze nie mam domu nowego - nie miałem przygotowanego dolotu pod chudziakiem.

    Wymyśliłem sobie zatem ,że zrobię "podium" na dwie cegły przy ścianie ( od czoła obłożyłem kamieniem dekoracyjnym , od góry dałem płytę osb ( wyciłoem w niej dziurę na dolot powietrza pod koze ) i na nią płytki ) - na nim umieściłem kozę - w tym podium dałem kanał prostokątny który przeszedł przez scianę zewnętrzną a z drugiej strony - podjechałem nim pod koze - tam przeszedłem na kanał fi125 okrągły - także plastik i wjechałem nim do dolotu do kozy. Kanał dolotowy powietrza w poziomie ma jakieś 2,2m
    Podium po to - aby zamaskować tą "instalację" i aby się dało się ją zrobić pod kozą.
    No i wygodniej bo koza jest na podium jakies 15 cm wyżej.
    Przejscie rury przez scianę zewnętrzną opiankowałem szczelnie - dalej - owinąłem wełną na całej długości aż po dolot do kozy.
    I tu był błąd bo po 2 dniach pod koza była rosa a cała wełna na odcinku pionowego przyłacza - mokra.
    Zadzwoniłem do kratek - stwierdzili, że zrobił się termos i mam ściagnąć wełnę z tego odcinka pionowego przyłącza. ( przyłaćzpionowey to jakies 35 cm ))
    Sciągłem
    Faktycznie - pod koza nie ma już rosy - ale jak wsadziłem rękę gębiej na dół - ku końcówce pionowego przyłącza - odcinek przy kolanku jest zarosiły dalej.
    Może nie aż tak srasznie - ale jest.

    Moje pytanie - czy mam ściągnąć CAŁĄ wełnę z odcina poziomego ???
    Zaizolowałem go po to - bo bałem się ,że na rurze będzie wykraplać się woda z racji rożnic temperatur ( lodowate powietrze w rurze - a rusza w temp pokojowej )
    Ale teraz się obawiam , czy wełna na odcinku poziomym nie jest już mokra ?:/
    Co poradzicie ?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ukłasd.jpg
Wyświetleń:	83
Rozmiar:	8,7 KB
ID:	374816  

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony