dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    szapalona

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    stalowa wola
    Posty
    7

    Domyślnie pompa ciepła podkarpackie montaż doractwo

    witam forumowiczów, od kilku tygodni bije się z myślami co wybrać do ogrzania domu jednorodzinnego o powierzchni 160 m2 zaczęłam przeglądać strony forum ale niektóre tematy sa z przed kilku lat a jak wiadomo przez kilka lat wszystko się zmieniło. Zastanawiam się czy wybrać pompę ciepła czy ogrzewanie gazem. Mam wyceny kilku firm które montują i pompy i gaz. Ale co wybrać? czy lepiej zainwestować w pompę czy nie ma sensu inwestować by inwestycja się zwróciła mniej więcej dopiero po 10 latach ? macie jakieś doświadczenia z pompami z gazem jakie macie zużycie prądu gazu itp ?czy jeśli pompa ciepła do ogrania co oraz c.w.u to raczej gruntowa czy powietrze-woda? jeśli gruntowa to kolektor poziomy czy pionowy? jaka firmę pompy wybrać aby jej żywotność i wydajność była dość wysoka i adekwatna do ceny.
    dodam ze dom jest w trakcie budowy i na działce jest możliwość zainstalowania pieca gazowego, lecz wiele osób radzi pójść w OZE i dlatego potrzebuje pomocy.
    dane domu to 160m2 w parterze z nieuzytkowym poddaszem(tylko jako składzik na graty) sciany z bk 30cm termalica klasa 350,styropian 12 cm knauf fasada, okna firmy ms evolution pakiet 3 szybowy. 15-20cm styropianu na podłodze. w razie potrzeby podam potrzebne dane o ile będą mi znane.


    z góry dziękuje za pomoc forumowiczom.
    Ostatnio edytowane przez szapalona ; 09-01-2017 o 19:11 Powód: zaponiałam dodac styropian

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony