Ale mnie męczysz. Wiesz to jest tak jak z komputerami kiedyś nie wiem jak ty ale ja jak chciałem sobie kupić w latach 90 tych komputer to sobie go kupiłem mimo iż był małowydajny drogi i takie tam nie czekałem że za rok-dwa będzie o połowę tańszy, jakbym tak myślał to do dziś bym go nie kupił bo przecież zgodnie z prawem Moor'a za półtora roku będzie on 2 razy bardziej wydajny więć po co kupować taki komputer skoro wystarczy poczekać. To samo jest dziś z modułami PV ceny 2 lata temu były o jakieś 20% wyższe niż są dziś 5 lat temu to pewnie z połowę więć po co ci głupi niemcy instalowali te moduły skoro wystarczyłoby aby poczekali te 5-10 lat i mieliby je prawie darmo (myślisz tak jak nasz vice premier Morawiecki) jednakże przez ten czas oni staliby w miejscu a świat by już odjechał, z takim podejściem nigdy nie kupisz PV bo tuż za rogiem w laboratoriach naukowcy pracują nad zimną fuzją i co może za 5 lat będzie źródło super taniego ekologicznego prądu i co mam na to czekać? Ja żyję tu i teraz i to dziś oszczędzam środowisko i swoje pieniądze a wolę mieć PV niż nowy samochód bo jak dla mnie ryzyko że ktoś mi go ukradnie/rozbije jest większe niż ryzyko uszkodzenia PV.
Dlaczego ciągle się upierasz przy swoich wyliczeniach co do II taryfy tłumaczę ci cały czas że jak masz II taryfy to mimo że produkujesz ok 20% prądu w taniej taryfie to nadal 80% produkujesz w dużo droższej od g11 I taryfie w systemie II taryfowym. Podajesz mi wyliczenia że jak żużywam 10MWh z czego tylko 2MWh w I taryfie. To ci tłumaczę że robisz instalację 2,5 kWp aby pokryć swoje zapotrzebowanie dla I taryfy. Zgadzam się z tobą że bez sensu jest zakładać PV dla II taryfy. Dlatego też zakładasz wtedy tyle żeby energiia była produkowana prawie w całości dla I taryfy (czego nie rozumiesz?). Co do warunków gwarancji znalazłem po angielsku ale mam nadzieję że sobie poradzisz:
25-Year Performance Guarantee: If the threshold output values are not met in any year during the first 15 years of the 25-year term, SolarWorld will (at SolarWorld’s discretion) either (a) repair the defective product or (b) supply a replacement product. Between the 16th and 25th year of coverage, SolarWorld may (at SolarWorld’s discretion) either (a) repair the defective product; (b) supply a replacement product; or (c) pay the end-user the then-current market value of the product.
A mają jeszcze moduły z 30 letnią gwarancją.
Co do wykluczeń z gwarancji to ciężko wymagać od kogoś żeby ci cokolwiek naprawił jeśli mechanicznie to uszkodzisz z własnej winy lub zamontujesz niezgodnie z przeznaczeniem. Wiesz w Polsce to są problemy z gwarancją nawet na buty bo było w nich chodzone po ulicy a są tylko do koszykówki więc wiesz jak ktoś chce to zawsze się wyprze jakiejkolwiek gwarancji.
ps Ja osobiście nie widziałem kuny na dachu domu w Warszawie możesz podrzucić jakieś zdjęcie jak tam siedzi i gryzie te przewody?