dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 508

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie Nasz domek na beczkach...

    Hej witam wszystkich

    W końcu nadszedł ten czas kiedy i ja tu coś napiszę - zobaczymy co z tego będzie...

    Trochę historii:

    Na działce tej od dzieciństwa moja żona marzyła mieć swój domek, kiedy jeszcze bawiła się jako dziecko na łące u swojej babci... no i tak powoli zaczęło się stawać. Jakieś 3 lata temu po kilkudziesięciu latach otrzymała ją w prezencie od swojego taty.

    W porze wiosenno/letniej jest o wiele przyjemniej
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1100749.jpg
Wyświetleń:	439
Rozmiar:	98,4 KB
ID:	379456 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	5.jpg
Wyświetleń:	370
Rozmiar:	69,3 KB
ID:	379466


    Szczęśliwi i zachwyceni miejscem w super lokalizacji - praktycznie centrum naszej "wioski" na początek zrobiliśmy badania.
    No i tu wyszedł pierwszy zonk. Torfy, torfy, torfy niby tego nie dużo, ale za to woda wysoka. Szybkie rozeznanie w temacie i wiemy, że obok posadowione są na takim gruncie dwa duże warsztaty samochodowe. Udaliśmy się do pani konstruktor, aby uczyniła i dla nas nasz indywidualny projekt.
    Wszystko szybko bez większych analiz i przemyśleń od taka tam szybka spontaniczna akcja. Co się trochę teraz odbija

    Generalnie projekt wzorowany na Dom w Akebiach 4 , ten bardzo przypadł nam kiedy szukaliśmy projektu te 3 lata temu. Został trochę powiększony oraz dodany garaż dwustanowiskowy - tu z kolei moje marzenia - duży garaż z miejscem do majstrowania przy swoich autach.

    https://www.archon.pl/projekty-domow...m503b407d830b0

    Rzut parteru już z projektu...

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	parter.org.jpg
Wyświetleń:	429
Rozmiar:	95,5 KB
ID:	379452

    No więc zaczęliśmy powoli działać jako, że i tak nie mieliśmy $$ na budowę pomału całą papierologie zaczęliśmy ogarniać. Tak więc po warunki zabudowy , prąd, woda, pozwolenia, mapki, projekty itd itd... czas sobie leciał, ciśnienie opadło... pozwolenie przyszło i tak się rozeszło po kościach. Tak minęły sobie prawie 3 lata.

    Jakieś 2 mce temu podjęliśmy decyzje, że startujemy, bo zaraz papiery się skończą

    No i się zaczęło...

    Tak jak nawiązuje tytuł będzie to dom z posadowieniem pośrednim z racji występowania torfu. Przez ostatni czas próbowałem znaleźć inną metodę, ale niestety nic tutaj praktycznie się nie sprawdzi. Robiłem rozeznanie na temat poduszki z geowłókniną ale lipa, bo będzie siadało. Tylko wymiana gruntu, gdzie wyszło by praktyczne 800m3 do wywalenia i zasypania co daje prawie 2000ton piachu. Do tego woda nie ułatwia zadania.

    Zależało mi najbardziej na tym, że jeżeli już robię płytę, to chciałem ją zrobić z pełną izolacją termiczną. Jednak trudno...

    Także zostaliśmy w końcu przy posadowieniu takim jak wykonane jest pod owymi dwoma kolosami warsztatowymi w sąsiedztwie. Aby obniżyć koszta związane z wylaniem studni/pali zastosowano tam beczki 200L które służą jako szalunek tracony dla słupów podtrzymujących płytę.

    Tutaj rzut płyty, rezygnuję jednak z kanału w garażu aby nie komplikować już całej sytuacji... także projekt do zmiany. A trzeba było pomyśleć wcześniej a nie tak na łapu capu.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Geometria płyty org.jpg
Wyświetleń:	385
Rozmiar:	86,3 KB
ID:	379455

    Konstruktorka nasza w wieku już leciwym za wiele się nie pytała, a ja z kolei nic prawie nie wiedziałem, więc projekt nie do końca dopracowałem i przemyślałem. Także praktycznie dopiero teraz wszystko nadrabiam.
    Za to żona ma już wszystko umeblowane w głowie

    Także plan na teraz to: umawiam się jutro z konstruktorem, przyszłym kierownikiem prawdopodobnie i dopinamy projekt na ostatni guzik.
    Jak się okazało właśnie teraz stawia bliźniaka na takim samym posadowieniu jak moje, czyli beczki plus płyta teren to torfy. Także dobrze trafiłem.

    Chcę zamknąć na początek temat płyty.

    Teraz mam zaprojektowaną płytę 40cm bez praktycznie żadnej izolacji od gruntu. Z racji tego iż cała konstrukcja opierać się będzie na studniach/beczkach, to nie mogę wykonać ciągłej izolacji. Dodatkowo pozom 0 będzie wyniesiony około 1,5m ppt.
    Zastanawiam się, czy zrobić tylko cokół płyty w eps/xps i zakopać z metr pod ziemię po obwodzie, czy coś upychać jeszcze pod spodem. Na płycie będzie dodatkowa wylewka a w niej instalacje i 20cm eps. Niestety pani konstruktor nie pokierowała mnie w tym temacie, a ja jako zielony całkiem wtedy ludek nie dopytywałem o nic.

    Dlatego teraz z Wasza pomocą chciałbym wszystko co się jeszcze da poprawić.

    Od razu na początku chciałbym podziękować tym, którym już nerwów napsułem moimi pytaniami odnosnie posadowienia i ogólnie całej kołomyi związanej z projektem, posadowieniem itp. w szczególności Panu od z czołgu
    Ostatnio edytowane przez _arek_ ; 12-02-2017 o 09:00

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony