dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie Kupno działki - na co zwrócić uwagę ? + kilka pytań.

    Witam wszystkich.
    Jak widać na forum jestem od niedawna.
    Zarejestrowałem się tutaj ponieważ pojawił się dosłownie 3 dni temu pomysł na budowę domu od podstaw.
    Wstępnie szukaliśmy czegoś gotowego, ale po pierwsze aby kupić coś w okolicach Krakowa wolnostojącego trzeba mieć naprawdę dużo gotówki, niestety nas na to nie stać, a po drugie nie dostalibyśmy takiego kredytu.
    Po wstępnych analizach chcemy kupić działkę (6-10 arów) koło Wieliczki i tam postawić coś małego (ok 110m. pow. użytkowej).
    Obecnie jesteśmy na etapie poszukiwania działki.
    Powiedzcie mi proszę na co mam zwrócić uwagę przy zakupie takiej działki, aby nie wtopić kasy i nie żałować potem swojej decyzji.
    To co mi na początku przychodzi do głowy to:
    - w miarę regularny kształt (zbliżona do kwadratu) aby nie było problemu z wkomponowaniem domu.
    - media - im więcej podpiętych tym lepiej, ale czy ktoś orientuje się jakie są koszty podpięcia gdybym miał np. działkę w okazyjnej cenie i wszystkie media "w drodze" ?
    - jaki teren - czy np. nie stoi na działce ciągle woda
    - sąsiedztwo, lokalizacja - czy nie ma za płotem wysypiska śmieci, jak daleko szkoły, sklepy itp.
    - inne ... linie energetyczne/ słupy biegnące przez działkę ...

    O czym zapomniałem ?

    Dodatkowe pytania:
    1. Kupując gotowy projekt domu, ile muszę jeszcze pieniędzy doliczyć aby mieć rzeczywistą kwotę ?
    Czy kupując gotowy projekt muszę sztywno trzymac się informacji tam zawartych ? Tzn. nie pytam o wymiary, a raczej materiały w nim zawarte.
    Powiedzmy wszystko mi się podoba, ale np. bloczki betonowe chciałbym zastąpić ceramiką.

    2. Z racji iż żona pracuje od rana do wieczora będę zmuszony sam dopilnować wszystkiego podczas wszystkich prac od początku do końca.
    Powiedzcie mi proszę czy można sobie kogoś "wynająć" do doglądania prac na budowie i kierownia wszystkimi działaniami ? Taki powiedzmy opiekun budowy. Jak taka osoba się fachowo nazywa i czy to jest opłacalne ?
    Przyznam szczerze, że ja pracuję pn-pt do 15:00 więc będę miał czas żeby co jakiś czas podjechać i obserwować postęp prac ale się zbyt dobrze na budowlance nie znam ;/

    3. Biorąc przykładowy projekt domu powiedzmy z extradom mam takie informacje:

    stan zerowy
    35 641 zł

    stan surowy otwarty
    115 721 zł

    stan surowy zamknięty
    23 381 zł

    Na czym oparte są te wyliczenia ? To jest cena za same materiały tak ?

    Co radzicie ? Nie ukrywam, że tematem dopiero interesuje się od 2-3 dni ale przeraża mnie zakres prac/formalności jaki trzeba ogarnąć :/
    Ostatnio edytowane przez Ec-Synek ; 12-02-2017 o 10:54

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony