Witam

Mam problem z izolacja fundamentów.Wykonawca nie wykonał izolacji zgodnie z projektem itd. Zamiast dać styrodur XPS 10cm dał STYRHYDRO P100 o grubości 5cm. Ten styropian przykrył siatka i klejem . Gdy się o tym dowiedziałem nakazałem mu naprawę tej izolacji wg projektu sądziłem że doklei styrodur xps 5cm a ten Baran dokleił 8cm dalmatyńczyka termo organika styropian na podłogi ( i nawet nie zabezpieczył go od spodu tylko do frontu przykleił do wcześniejszej izolacji, od spodu dalmatyńczyk wogólne nie zabezpieczony niczym klejem siatka itd ) na to wszystko siatka z klejem , później izolacja pionowe z past bitumicznych na zimno , na koniec folia kubełkowa. Dodam że na samym początku fundamenty zostały oczyszczone posmarowane dysperbitem oraz została wykonana izolacja pionowa z papy termozgrzewalnej. (tego nie było w projekcie wykonał tak bo zawsze tak robił )

Pytanie moje jest takie czy taka wykonana izolacja będzie spełnianiała swoje właściwości , czy nie lepiej odkopać fundamenty zerwać tego dalmatyńczyka i dokleić styrodur xps 5cm wtedy znowu sitka z klejem ,pózniej 2-3 razy masa bitumiczna płynna - zasypanie fundamentów żwirem .

Dziękuje za pomoc

Pozdrawiam

PS - wiem że należy mi się rękojmia ze względu na złe wykonanie fundamentów firma już wyleciała razem z kierownikiem budowy.