dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 159

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie Z281 własnymi siłami czyli walczę o nasze miejsce :)

    Witam Wszystkich w moim dzienniku

    Na imię mam Wojtek, forum czytuję od długiego czasu, aż wreszcie założyłem konto Pomysł na budowę domu pojawił się jakieś 5 lat temu, teraz przyszedł czas na działanie.
    Postanowiłem założyć dziennik zaraz na początku moich poczynań, zawsze to łatwiej bo teraz jest jeszcze czas, ułatwienie aby później tylko go prowadzić Wszelkie dylematy i wahania zawsze szybciej się rozwiążą z pomocą innych samorobów bo kto inny jak nie Wy z własnym doświadczeniem

    No to do rzeczy, budowa odbywa się w woj. małopolskim w okolicach Oświęcimia. Będę starał się wykonać większość prac sam, na ile dam radę oczywiście.

    Działka:

    28x40 w cichej i spokojnej okolicy czyli coś czego się szuka Trafiła się można powiedzieć przypadkiem, jeszcze w wahaniach właścicieli do sprzedaży. Całość ciągła się długo, papiery, podział, formalności ale końcem końców udało się ją nabyć po dwóch latach czekania w tamtym roku. Takie zdjęcie z zobrazowaniem:



    Projekt:

    Jest to dosyć rozłożysta parterówka z biura Z500, o tajemniczo brzmiącej nazwie Z281 Oczywiście walka o wybór projektu trwała pół roku między mną, a moją drugą połówką Anią. Doszliśmy do porozumienia i wybraliśmy docelowy projekt, dopasowując go do siebie więc i zmiany się pojawiły. Założenia były takie: wygodny, z otwartą częścią dzienną i oddzieloną częścią nocną, spiżarka przy kuchni i duży garaż. Po kilku zmianach jest taki jaki chcieliśmy.

    Rzut po zmianach:



    I takie poglądowe foto jak wygląda w oryginale:





    Moje założenia/zmiany/rozwiązania:

    - płyta fundamentowa
    - ściany silikat (tak na 90%, ciągle się waham)
    - wiązary prefabrykowane
    - wentylacja mechaniczna z reku
    - brak kominów (przynajmniej murowanych)
    - ogrzewanie gaz/pompa ciepła/elektryka (jeszcze nie wiem, boję się prądu)

    Na chwilę obecną tak to widzę, ale wiadomo że to zmieni się jeszcze setki razy tak więc będę starał się na bieżąco edytować pierwszy post w informacje.

    Zapraszam oczywiście do komentowania, pytania, krytykowania, poprawiania i rozwiązywania wszelkich wątpliwości Będzie to dla mnie dobre miejsce odnośnie spraw technicznych i postaram się robić jak najwięcej zdjęć pokazując moje poczynania na polu bitwy
    Ostatnio edytowane przez walec7_7 ; 12-07-2017 o 14:22

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony