dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 129

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie Jaki bojler do pompy ciepła ?

    Witam !

    Pytanie brzmi jakii bojler do pompy ciepła ?

    Znalazłem niedrogi bojler z dwoma wężownicami 300l marki Weber za około 1600zł na Allegro , ale znalazłem też za około 2200zł bojler 300L marki Ermet 300L dwupłaszczowy bezobsługowy (bez anody , zbiornik zabezpieczony żywicą spożywczą z pełną 4 letnia gwarancją bez żadnych wymagań).

    Nie ukrywam ze 4 lata pełnej gwarancji i bojler bez anody mocno zachęca , tym bardziej że w obecnym domu mam bojler 80l z anodą którą kilka lat temu hydraulik mi usunął , bo woda jaką mam zawiera trochę siarki i przy anodzie tworzył się siarkowodór i wodą niesamowicie śmierdziała.
    Bojler jaki obecnie mam marki "SBS" czyli robiony dla sieci handlowej instalcyjnej i działa dobrze.

    Jaki jest lepszy bojler ? Dwupłaszczowy czy dwuwężownicowy ? Czy moze jakiś wielkich różnic nie ma i oba rozwiązania są dobre ?

    Czy ktoś zna / używał bojlerów marki Ermet ? Nie ukrywam ze brak anody to dla mnie spory plus , bo nie wiem jaka woda jest w nowym domu , a boję się że może być podobna jak w starym , bo buduję w niedalekiej odleglości od starego domu ...

    Druga rzecz zastanawiam sie czy zbiiornik 300L ma u mnie sens i czy nie będzie za duży ...

    Rodzina 4 osobowa , głównie używająca prysznica *szybki prysznic". Obecnie wodę grzeje prądem w II taryfie i dajemy radę nawet przy 80L bojlerze, choć oczywuście wymaga to pewnego "pilnowania czasu" a i sama woda grzana jest do wyższej temperatury niż na pewno bedzie przy pompie.
    Obecnie nie mam pojęcia jaka jest temperatura ale sądzę że bedzie z 50-70 stopni.

    Dlatego zastanawiam się czy nie warto "zaoszczędzić" i zamiast bojlera za 2200zł (300L) kuopić takiego samego Ermeta ale 200L i jest taniej o ponad 500zł .. Niby nie dużo , ale nie wiem czy tak duży bojler 300L jest mi potrzebny ? Czy start ciepłą przy małym zapotrzebownaiu na wodę nie spowodują bezsensownych strat ciepła ?
    Czy mimo wszystko poniżej 300L przy pompie nie powinno się schodzić?

    Ma ktoś z Was posiadaczy pomp bojler o mniejszej pojemności niż 300L ?

    Dzięki i liczę na Waszą pomoc !
    Ostatnio edytowane przez kaszpir007 ; 28-07-2017 o 06:53
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony