Wiem wiem...
Temat rzeka. U każdego jest zupełnie inaczej. Jako stały czytelnik tego forum wiem, że rozstrzał wycen za robociznę jest tak duży, że nie warto czasami porównywać takich samych budów w 2 różnych miejscach. Ale to forum. Gdzie jak nie tu uzyskam fachową poradę.

Chciałbym się Was zapytać o koszt robocizny za instalację elektryczną. Dom z projektu Z131 z małymi przeróbkami:
https://z500.pl/projekt/654/Z131,wyg...ne-ogolne.html

Nie ma tu nic skomplikowanego. Rozdzielnia na środku domu co by nie ciągnąć niepotrzebnie kabli, w każdym pomieszczeniu standardowa ilość punktów.
Do tego oświetlenie przed domem i oświetlenie ogrodu. To wszystko.
Mój elektryk z polecenia wyjechał za granicę zanim uzyskałem wycenę. Teraz rozpocząłem szukanie na własną rękę i szok... Pierwsza wycena 8600 brutto za samą robociznę bez materiałów. Ja wiem, że fachowcy się cenią ale za 110m2 parterówkę i 5 dni pracy takie pieniądze? Kolejna firma do której się zgłosiłem wyceniła niewiele mniej.

Powiedzcie mi bo jestem ciekawy. To są normalne stawki które muszę zaakceptować? Jak to u was wyszło? Może zamiast firmy powinienem szukać elektryka, który będzie to robił popołudniami?

Chciałem wkleić rzut z projektu ale nie mogę załączyć pliku.

Pozdrawiam i dzięki za pomoc!