dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 96

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie AerisNext 350 - wymiana doświadczeń

    Witam

    Jestem użytkownikiem rekuperatora AerisNext 350 od około 12 miesięcy. Chciałem podzielić się moimi doświadczeniami i zadać kilka pytań do użytkowników tego urządzenia.

    Centralę zakupiłem zaraz po tym jak nowa seria pojawiła się na rynku. Zdawałem sobie sprawę, że urządzenie może mieć problemy wieku dziecięcego i prawdopodobnie będą potrzebne aktualizacje oprogramowania:

    Usterki do tej pory:
    1. Błąd EXT_PRESSURE_SUP i migająca czerwona dioda na sterowniku - problem rozwiązany przez zmianę oprogramowania
    2. Błąd EXT_PRESSURE_SHA - problem związany z zamarzaniem czerpni. Cieżko stwierdzić czy winę ponosi sama centrala czy wadliwa instalacja. Rozwiązany przez aktualizację oprogramowania i zmianę czerpni na taką z osłoną
    3. Po roku - usterka wentylatora nawiewnego. Nagle zaczął pracować na bardzo wysokich obrotach (3000+). Wymieniony w ramach gwarancji na nowy.

    Najnowszy problem - hałas. Centrala bez powodu zrobiła się wyraźnie głośniejsza. Być może przez którąś z aktualizacji oprogramowania. Próbuję znaleźć przyczynę. Czy są tutaj jacyś użytkownicy tej centrali, którzy pomogliby mi w diagnozie?
    - czy wentylator nawiewny i wywiewny pracuje u Was na podobnych obrotach? U mnie nawiewny ma 700 obrotów więcej przy przepływie 200m3 i zastanawiam się czy to normalne (jestem pewien, że wcześniej nie było takiej różnicy)

    P.S. czy do tego urządzenia można gdzieś nabyć zamienniki filtrów? Oryginalne są drogie.

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez ktocipowie ; 26-11-2017 o 22:49

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony