dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 1635

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał lolson28 Zobacz post
    Skoro tak piszesz , to odpuszczę.
    Ale Artek i Artek 72 nie podali



    Ach ten Tauron
    Więc dla spokoju sumienia i dla rozwiania wątpliwości które mógł zasiać w kimś lolson28 podam tak że już prościej nie mogę, a sprawę mam bardziej skomplikowaną gdyż mam taryfę G13 i nie wiem czylolson28 ogarniesz 3 taryfy jak z dwoma był problem.

    Okres rozliczenia: 05.10.2017-08.03.2018

    Ceny brutto za kWh na fakturze są inne za 2017 i nowe od 2018 (różnice w tysięcznych po przecinku, praktycznie pomijalne i w tym roku bez opłaty OZE)
    Więc podaję najnowsze:
    Szczyt przedpołudniowy: 0,5002
    Szczyt popołudniowy: 0,7895
    Pozostałe godziny: 0,2673

    Sumaryczne zużycie: 5141 kWh
    Szczyt przedpołudniowy: 503 kWh
    Szczyt popołudniowy: 421 kWh
    Pozostałe godziny: 4217 kWh

    Koszty pozostałe (abonamenty, przejściowe, dystrybucyjne)
    rozliczane miesięcznie w ciągu tych 5 m-cy - 87,80 brutto
    więc 17,56 brutto za 1 m-c

    Kwota brutto do zapłaty (nie prognoza tylko rozliczenie) - 1809,34

    Stąd: 1809,34 PLN / 5141 kWh zużyte = 0,3519 PLN/kWh średnio

    COP pompy w okresie zimowym ok. 3 daje 0,1173 /kWh ciepła

    I w podsumowaniu:
    koszty wraz z prądem bytowym który je podnosi bo oczywistym jest (chociaż nie dla wszystkich na forum) że życie rodzinne a wraz z tym konsumpcja energii odbywa się w tygodniu głównie w najdroższej taryfie, co z kolei równoważy najtańsza taryfa przez całe weekendy i święta. Więc jakby odjąć koszt prądu bytowe to koszt kWh tylko do grzania CO i CWU byłyby jeszcze niższe, choć zapewne byłyby to kwoty +- 0,01 PLN /kWh więc zapewne nie aż tak istotne (chociaż są i tacy dla których różnica w rachunku za te 5 m-cy rzędu 50 PLN robi dużą różnicę).

    Sądzę że bardziej szczegółowo nie da się już podać "magicznych" wg lolson28 parametrów.
    Wszystko jest na załączonej fakturze - a dla "mało" zorientowanych uwaga: kwoty za kWh i opłaty stałe są netto i trzeba dodać 23% VAT - co zresztą uwzględniłem w wyliczeniach.
    Czy można jeszcze coś podać? - ja już za bardzo nie wiem co.
    Może to już będzie koniec - chociaż wątpię
    Pozdrawiam ciepło
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	faktura skan.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	104,3 KB
ID:	410248  
    Projekt indywidualny, przebudowa domu z lat 30-tych ubiegłego stulecia. Rodzinka 2+3. Powierzchnia ogrzewana 170m2 dom (22oC) + 80m2 piwnic (18oC), podłogówka wszędzie + 3 ręcznikowce w łazienkach (nieużywane bo po co). Porotherm 30cm + 20-25 cm styropianu 0,31; strop 30cm pianka OK. Pompa Puchaci 13kW + bufor 800 l CO + 500 l CWU. Rekuperator Thessla Green 650V. PV 9.99 kWp (6,66 na południe i 3,33 na zachód)

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony