dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    quardian

    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    10

    Domyślnie Info - aktualne ceny do SSZ i instalacji + pytanie o kolejne koszty

    Witam serdecznie,

    jakiś czas temu brałem udział w dyskusji w temacie "dom do 300tys", myśląc o budowie. Dziś jesteśmy z żoną tuż przed wbiciem łopaty (czekamy na decyzję kredytową). Działka już jest, ekipa do SSZ w czeka w bramce startowej, kierbud jest, elektrycy załatwieni, jest firma od pompy ciepła, kanalizy, rekuperacji i podłogówki.

    budujemy ten dom: https://www.domoweklimaty.pl/pl/proj...jekt-domu-as-v na Górnym Śląsku.

    Parę słów o aktualnych cenach:

    * ekipa do SSZ (sprawdzona, budowała parę domów w rodzinie) zażyczyła sobie 50 k. W tym wszystkie sprzęty, nie musimy się martwić o dodatkowe koparki, czy inne sprzęty.
    * oczyszczalnia zamknie się w 10 k.
    * materiały do SSZ wyceniono mi na mniej więcej 130 k ( w tym wszystkie okna) - materiały biorę przez budowlańców na VAT 8%
    * rekuperacja wyjdzie mnie 15 k
    * za inst. wodną zażyczono sobie 5 k
    * za instalację ogrzewania podłogowego na całości domku - 12 k
    * za pompę ciepła z podłączeniem ok 28 k (zaznaczam, że reku, woda, podłogówka i pompa będzie robiona przez jedną firmę)
    * elektrykę zrobi ktoś z rodziny (mamy dwóch elektryków) także tutaj pójdzie po kosztach materiału - zakładam z górką, że w 10 k się zmieszczę

    - podczas badania geologicznego wyszło, że nici z ław - trzeba robić płytę.

    Moje pytania: jak płyta wpłynie na cenę? Będzie drożej? O jaki rząd wielkości?

    Mam mniej więcej obraz, ile mnie wyniesie stan po SSZ z powyższymi instalacjami (260 k), natomiast nie mam pojęcia co dalej? Czy 100 k starczy na doprowadzenie do stanu pod klucz? Mamy założony budżet (nie licząc działki i papierologii) 450 k do wprowadzenia (ogród zrobimy już później z gotówki), ale od stanu pod klucz jeszcze trzeba meble kupić i całe wyposażenie i zastanawiam się czy damy radę i ile ten etap kosztuje..

    Aaa, proszę złośliwych o nie uświadamianie mnie, że są wielkie rozpiętości w cenach, ja pytam o ceny średnie dla takich średniaków jak ja
    Ostatnio edytowane przez quardian ; 18-05-2018 o 14:14

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony