Witam.
Stoję przed wyborem ogrzewania do domu o powierzchni około 145m2. (parter + piętro.)
Wstępnie zastanawiałem się nad peletem lub gazem ale chciałbym dowiedzieć się co będzie rozsądnym wyborem w moim przypadku.

W części mieszkania posiadam ogrzewanie podłogowe, a praktycznie mniej więcej w połowie mieszkania ( salon, kuchnia, łazienka, korytarze, garaż oraz korytarz i łazienka na piętrze ). W reszcie pomieszczeń zamontowane są kaloryfery tzw. żeberkowe firmy Fondital oraz dodatkowo kaloryfery drabinkowe w łazienkach.

Dom wykonany z gazobetonu Prefabet Bielsko 24cm odmiana 550 montowane na zaprawie cienkowarstwowej.
Na podłodze od gruntu mam położony styropian 031 grubości 10 do 12cm. (Zależnie od pomieszczeń). Na stropie styropian 3-4cm 036.
Ocieplenie poddasza to wełna - sufit 30cm (035 + 035) skosy 25cm (035+033).
Ocieplenie zewnętrzne ścian jeszcze nie jest wykonane ale w planach jest to 15cm prawdopodbnie o współczynniku 031.
Fundamenty ocieplone styropianem 8cm (036) ściana wewnętrzna między budynkiem a garażam dodatkowo ocieplona styropianem 10cm (03.

Okna 3 szybowe z ciepłą ramką Veka Softline82 + ciepły montaż, oraz montaż na styrodurze (ciepły parapet ), drzwi wejściowe wiked Optimum + ościeżnica termo Ud1.0

Myślę, że podałem wszystkie ważne informacje.
Czy ktoś doradzi co w moim przypadku będzie dobrym wyborem w kwestii ogrzewania oraz jakich kosztów mogę się mniej więcej spodziewać w skali roku oraz kosztów związanych z zakupem systemu grzewczego ?
Zależy mi na wygodzie, ale nie chciałbym też ponosić rocznie kosztów na które mnie nie stać.

Chciałbym jeszcze zapytać, czy są jakieś firmy, przedstawiciele z którymi można się bezinteresownie umówić aby mi przedstawili swoją ofertę i wyliczyli koszty gdybym się zdecydował na ich produkt ?

Z Góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.