dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 21

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    yarpenowski

    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Skąd
    Góra Siewierska
    Dzielnica
    Czerwony Kamień
    Posty
    783

    Domyślnie Pytania okołopłytowe

    Witam,
    cały temat o płycie czytałem już jakiś czas temu, nie wiem czy dałbym radę przebrnąć w skończonym czasie raz jeszcze a też nie do końca pamiętam czy pojawiały się te tematy o które chciałbym zapytać. A czas nagle przyśpieszył ;)

    Tak więc :
    1. Wymiar płyty - czy robiliście płytę tak, żeby ściany zewnętrzne licowały się z krawędziami płyty czy też wymiary płyty były większe niż wymiar ścian zewnętrznych (np 5 cm) tak, że ściana jest w pewnej odległości od krawędzi. Widziałem i takie i takie warianty, zastanawiam się jakie są plusy i minusy.
    2. Przepusty kanalizacyjne - do każdego punktu czy np jeden na pomieszczenie i w pomieszczeniu do pozostałych w warstwie styropianu na płycie (u mnie spory 20 cm zapas) ?
    3. Przepusty jako rury oblane betonem czy jeszcze dodatkowo z obejmą rury, tak, żeby mogła się w obejmie w razie potrzeby minimalnie poruszać (np. w przypadku, gdyby ziemia pod przepustami pracowała) ?
    4. Jak wysoko ponad płytę wyprowadzaliście przepusty (widziałem takie, które kończą się na powierzchni płyty ale i takie które wystawały kilka/kilkanaście cm ponad powierzchnię płyty) ?
    5. Czy ktoś z Was pamięta jak się nazywa ta chemikalia, którą można spryskać powierzchnię płyty, tak, żeby nie trzeba jej regularnie podlewać po wylaniu ?
    6. Pamiętam, że nie zaleca się foli między styropianem pod płytą a gruntem, a jak wygląda sytuacja kiedy między gruntem a styro jest jeszcze warstwa chudego ? Mam coś takiego : grunt rodzimy - podsypka - chudy - folia - styro - folia - beton. Zastanawia mnie właśnie ta jedna folia.
    7. Jak wykańczacie boki płyty (styro) po zalaniu ? Klej/siatka/klej, folia kubełkowa, normalne obsypanie ziemią do czasu wykonania elewacji budynku czy coś innego ?
    8. Bednarka do zbrojenia płyty ?
    9. Jeśli nie stwierdzono wód gruntowych - robić drenaż opaskowy ?
    10. Jaką piankę do styro polecacie ?

    Pewnie coś zapomniałem, skleroza nie boli (może powinna).

    T.
    Ostatnio edytowane przez yarpenowski ; 06-06-2018 o 11:06

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony