Cytat Napisał sagemini Zobacz post
Panowie, szybkie pytanie. Stoję przed decyzją wyboru oczyszczalni. Po wielu analizach doszedłem do wniosku, że wbór ograniczę do dwóch SBRów tj. ZBS-4c lub ZBS-6c. Na stałe w domu obecnie będą 2 dorosłe osoby rozsądnie gospodarujące wodą. W niedalekiej przyszłości pojawi się zapewne potomstwo. Okazjonalnie (weekendowo) w domu pojawiać się będzie większa ilość osób.
W kwestii warunków terenowych - piach poprzerastany niewielkimi warstwami gliny, trochę żwiru na głębokości ok. 1.5m. Ogólnie ponoć warunki terenowe pozwalają spokojnie zastosować u mnie POŚ. Na którą z ww. oczyszczalni więc postawić?. Zasadniczo myśląc przyszłościowo bardziej optymalnym wyborem wydaje mi się ZBS-6c chociażby ze względu na większy osadnik wstępny. Pytanie jednak, jak taka oczyszczalnia będzie pracować niedociążona?
Teoretycznie to ZBS-4C będzie lepiej dostosowany do takiej ilości ścieków. Jednak ja z praktycznego punktu widzenia i tak brałbym ZBS-6C, gdyź ta większa pojemność zawsze się przydaje. Jeśli chodzi o niedociążenie to obie mają złoże biologiczne w komorze procesowej, które w takiej sutuacji się akurat przyda i zmniejszy, bądź nawet zniweluje ten problem. Przy okzaji zmniejszyć trzeba tryb działania. Przełącza się to na sterowniku.
Nie mam za dużo klientów, którzy ZBS-6C użytkują tylko dla 2 osób, ale raczej nie narzekają na działanie takiego układu.