dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 193

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #10

    Domyślnie

    Za parę dni będę zmieniał taryfę z G12 na G12w lub G13. Czy jest ktoś kto ma pompę ciepła inwerter (nie on/off) i miał zarówno G12w i G13 i porównał koszty jednej i drugiej? Ja mam w domu wszystko na prąd i pompę gruntową inwerter Smartheat. Rachunki za prąd mam bardzo niskie, ale z tego co teraz obserwuję to wychodzi mi zużycie 50% dzienna i 50% nocna. Nie pasuje mi to i wolałbym oczywiście więcej zużywać w tańszej taryfie. W zimie pompa ciepła chodzi głównie w nocy (22 - 6), południe (13-15) i w drogiej po południu od 15-21 na mniejszych obrotach.
    Moje zużycie od września 12.2017 do teraz to 4060 kW, z czego 2800 kW to pompa ciepła.
    Pewnie ciężko będzie to wyliczyć "na oko", ale waszym zdaniem, która taryfa będzie dla mnie najlepsza?
    Ostatnio edytowane przez drza ; 13-09-2018 o 14:00
    Dom na stoku: Ytong 24+15,20cm grafitowego 0,032, dachówka czarna braas cisar, 20cm piana pur, 10 cm 0,036 styro na podłogę, pow.zabudowy 88m2, powierzchnia podłóg grzanych 119m2, powierzchnia użytkowa 106 m2, kolektor poziomy spiralny 3x150m PE40, pompa ciepła gruntowa - Smartheat Classic 008i

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony