dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 69

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #12
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Pod

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    GOP
    Kod pocztowy
    44-120
    Posty
    586

    Domyślnie

    Cytat Napisał redbox Zobacz post

    Budowę rozpoczelimsy w sieprniu, jestesmy na etapie stropów. Pierwsza wizyta rodziców i znowu narzekania że jak to dom 140m, DOM TO MUSI MIEC 300...
    Dużo rzeczy robimy sami, od 16-20 mozna sporo porobić, a dzięki temu zaoszczedzić. Do tej pory działka + fundamenty sciany i strop ze swoich srodków. Reszta kredyt. Dlaczego kredyt (pętla na szyje?) Płacimy obecnie 1500 za stancję (rata kredytu bedzie niższa, oczywiscie moze wzrosnąć), rachunek wydaje się prosty.
    To wersja optymistyczna bez dzieci i jak masz budowe blisko. Zwykle wygląda to troche inaczej:
    praca i powrot do domu po 16, czasami po 17. Odebranie po drodze dzieci z przedszkola/szkoły. Okolo 17 lub 18 na szybko obiad. Jak masz z kim dzieci zostawić (wersja optymistyczna bo kto ma babcie ktora dzien w dzien jest w stanie latać za naszymi dziecmi) to po 18 jestes na budowie (o ile masz blisko bo moze byc np 20km poza miasto wiec czas dojazdu 30min w jedną stronę. Do 21 możesz dziabać. Wracasz styrany do domu przed 22, myjesz sie, kolacja (byle co) i do wyra/ Przed 6 wstajesz zeby dzieci naszykować i zawieść do przedszkola/szkoły. I tak dzien w dzien. Oczywiscie co drugi dzien musisz cos kupićna budowe - odpada ci srednio z 2h czasu na wycieczke do hurtowni marketu budowlanego.
    Dzieci (niespiące) widujesz tylko w niedziele i w sobote jak je wezmiesz na budowe (jak pogoda pozwoli).

    W wersji pesymistycznej nie masz babci ktora dzieci przypilnuje wiec pilnuje żona która po miesiącu ma już kompletnie dość budowy i takiego życia a ty jesteś na etapie poprawek na spieprzonym tynku i szukaniu płytek za 20zł bo kasy na materiał brakło a bank podnosi rate z 1500 na 1800 bo zaczyna sie wojna na cła miedzy USA i Chinami i banki podnoszą stopy z dnia na dzień.

    Ja budowałem dość komfortowo bo prawie wszystko robiły ekipy a sam może poświeciłem z 5 tygodni urlopu (miałem przyoszczedzone). Ale i tak dzieci i żone widywałem rzadko, a same załatwianie materiałów, papierów, geodetow, odbiorów, wykłocanie sie z lepszymi igorszymi wykonawcami zajmowało mi przez rok prawie cały czas po pracy aż do snu.
    Nie wiem jak można nazwać budowę czymś przyjemnym...
    Do tej pory (odpukać) idzie wszystko dobrze, cieszymy się budową, nie raz denerwujemy, ogólnie fajna przygoda.
    Na razie to był najprostrszy etap na ktorym jest stosunkowo mało wpadek wykonawców. Przed wami "ciekawsze" strony budowy. Napisz za rok o wrażeniach
    Ostatnio edytowane przez Pod ; 18-09-2018 o 09:46
    Pow. grz. podlóg 100m2 (93m2 ogrzewane) Sciany Porotherm 24cm+16cm styro(λ0.032), posadzka na gruncie styro 12-13 cm (λ0.037), stropodach 35cm (ekofiber λ0.037), fundament 8cm XPS okna 3S Uw=0,75, 100% OP, WM+reku,
    Pci Samsung EHS 9KW.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony