Witam serdecznie
Przymierzam się do zrobienia kominka w nowo wybudowanym (jeszcze nie wykończonym) budynku o powierzchni użytkowej 140 m2 (Sosnowiec). Budynek jest dobrze ocieplony i posiada wydajne ogrzewanie gazowe (dół podłogówka, u góry kaloryfery + podłogówka w łazience) i nie ma potrzeby posiadania dodatkowego źródła ogrzewania jednak mimo wszystko chciałbym aby kominek nie pełnił tylko funkcji dekoracyjnej ale skoro już ma być i będzie w nim palone to aby "para nie szła w gwizdek" tylko aby wykorzystać bardziej efektywnie energię ze spalania. Dlatego pomyślałem o jakiejś prostej akumulacji czy takiej pseudo akumulacji, która nie podniesie jakoś drastycznie kosztów inwestycji bo budżet niestety mam ograniczony. Chciałbym zlecić jakiejś firmie lub profesjonaliście wykonanie wszystkiego od A do Z bo to chyba najlepsze rozwiązanie ale chciałbym jak najlepiej wiedzieć w kierunku jakiego rozwiązania czy konkretnych produktów pójść.
Myślałem nad wkładem Unico Dragon 2 + krążki akumulacyjne + płyty akumulacyjne (cp. CEBUD) i to chyba jest najtańsza sensowna opcja. Fajne rozwiązania ma firma Godzići -mam od nich ofertę ale niestety wychodzi dość drogo - zmienili nieco ofertę na 2019 rok i jest niestety drożej. Na tyle drogo, że raczej aż tyle budżetu nie nagnę.
Proszę o poradę co sensownego można zrobić i poczynając od wkładu kominkowego bo on jest chyba podstawowym elementem.
Nie oczekuje od kominka, że ogrzeje mi cały dom ani nawet porządnie cały dół ale, że mimo wszystko będzie pełnił funkcję dodatkowego ogrzewania (jak już będę palił) i alternatywne źródło ciepła w przypadku awarii czy innych nieprzewidzianych sytuacji.
Konkludując będę wdzięczny za wszelkie porady w powyższym temacie.
Pozdrawiam
Tomek