dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 21

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Unhappy Projekt kanalizacji w domku

    Witajcie drodzy,

    Jak prawidłowo zaprojektować kanalizację podczas budowy nowego domu, aby nie pojawial się w nim smród podczas niskiego ciśnienia? Jaką średnicę powinno mieć odpowietrzenie pionu? Czy powinienem przedłużyć pion wyprowadzając go przez dach czy powinna być ta sama średnica?

    W starym domu borykam się z tematem fetoru z kanalizacji i nie chciałbym go powtórzyć na budowie nowego, przy okazji chciałbym naprawić także istniejącą instalacje.

    Od pewnego czasu zacząłem czuć w domu fetor kanalizacji, mianowicie w kuchni na dole i w łazience na piętrze. Druga łazienka na dole jest wolna od objawów. Problem pojawia się i znika co kilkia godzin.

    Gdy wymieniałem syfon w kuchni, to po odpięciu go z odpływu zaczęło wtłaczać mi smrody do mieszkania. Z tego co zdążyłem przeczytać w innych wątkach, ciśnienie powinno być wyrównane, natomiast ewidentnie panowało nadciśnienie bo zamiast wywiewać dachem to wtłaczało do pomieszczenia.
    Czy rura o większym FI niż obecnie nie powinna dodatkowo pomóc uwalniać się gazom?


    Okna mam rozszczelnione, w kuchni gdzie śmierdzi wczoraj nawet przy uchylonym oknie zalatywało. Badałem metodą świeczkową ciąg w kominie - tam gdzie śmierdzi nie jest na tyle duży by zdmuchnąć świeczkę ale ciągnie, natomiast ciąg jest zdecydowanie mniejszy niż w łazience w której nie śmierdzi.
    Ostatnio edytowane przez mookie ; 25-09-2020 o 13:24

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony