Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
Co do tej taniości to sam nie wiem

Tania osmoza to około 350zł .Filtry na rok to 50zł. Obudowa z lampą UV w promocji to 120zł + 100zł za lampę co rok.
Czyli minimum 150zł samych kosztów + koszt prądu.
A przecież co pewien czas trzeba będzie też wymienić inne rzeczy ...

Więc tanio się nie robi ...

Pytanie czy faktycznie ma to sens , bo nie wiem czy to tak naprawę jest ekonomiczne ...

Wydatek na "dzień dobry" minimum 500zł , później co rok 150zł + koszt prądu , później dodatkowe koszta (wymiana innych elementów).

Czy przy cenie wody około 0,3zł za 1 litr (tania butla 5L) ma to faktycznie sens ekonomiczny ?

Bo ta "droga" woda może się okazać .... tania ...

Stać mnie na zakup osmozy + UV , tyle że nie wiem czy ma to jakiś sens ...ekonomiczny
System odwróconej osmozy usuwa w praktyce 95% wszystkich zanieczyszczeń występujących w wodzie, w tym stopień redukcji bakterii, wirusów, grzybów i innych mikroorganizmów wynosi 99%. Woda przechodzi kilkustopniową filtrację przez filtry mechaniczne, węglowe i przede wszystkim membranę osmotyczną, która zatrzymuje najdrobniejsze substancje znajdujące się w wodzie. Można więc powiedzieć, że po tym procesie otrzymujemy w pełni oczyszczoną wodę. Do systemu można zaaplikować również wkład rewitalizujący, który ostatecznie wzbogaca wodę o korzystne dla zdrowia właściwości.

Jeżeli chodzi o eksploatację sprzętu, to jedynie należy wymieniać okresowo filtry.