Cytat Napisał krzychmalina Zobacz post
Właśnie jestem w fazie przygotowania domu do montażu pompy ciepła p/w. Usunąłem już kopciucha na złom. Zgodnie z zaleceniem fachowca, przepłukałem instalację trzykrotnie aż do czystej wody. Część grzejników kupiłem nowych o dużo większej mocy, część przerzucam a część zostawiam. I tutaj spotkała mnie przykra niespodzianka, ponieważ mimo płukania instalacji w grzejnikach pozostała na dnie czarna żubura.... Teraz będę musiał niestety wszystkie grzejniki rozkręcać i płukać. Jest jeszcze dużo roboty z przerabianiem podejść, usunięcie naczynia zbiorczego a za kilka dni wchodzą z montażem pompy. Pewnie się nie wyrobię.
Takie moje trzy grosze o modernizacji domu.
Miałem ten sam problem, wszystkie musiałem wymontować i płukać, puszczanie wody z zamontowanymi grzejnikami słabo wyszło. Ja dodatkowo założyłem odmulacz( 400 zł), zgodnie z zaleceniami instalatora, on z kolei w ostatnim czasie miał problemy z dwiema starymi instalacjami gdzie założył pompy i co jakiś czas musiał jeździć i czyścić sitka w pompie i na jakiś czas to pomagało. Nawet Ci powiem, że za bardzo nie protestowałem, bo widziałem co z tych grzejników wylatuje.