dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie Przecieki przy kominie

    Dzień dobry,

    mam problem z przeciekami przy kominach.
    Otóż od 4 lat męczymy się nieustająco z cieknącym dachem. W 2015 roku zmienialiśmy pokrycie z eternitu na blachodachówkę.
    Mam 3 kominy, które w zależności od intensywności opadów gdzieś przeciekają. Raz jest tak, że moze padać pare dni i nic a raz ze lekka mzawka i na sufitach robia się plamy. Kominy mam postawione z klinkieru ale pełnego. Obróbka kominów wg dekarza który teraz podjął się naprawy jest zrobiona przez poprzedniego wykonawce dobrze. I teraz szukamy przyczyny. Zacieki pojawiają się tylko w jednym miejscu. Jak kominy byly stawiane i dach wymieniany robiliśmy zdjęcia na nich nie widać, żeby folia membrana były uszkodzone. Szukamy przyczyny. Dodam, że jak już dach był zrobiony i poddasze bylo w stanie surowym zauwazlismy ze kominy się tak zwanie poca, juz wtedy powinnismy zareagować, że byla woda sciekająca po cegle klinkerowej. Proszę o rade czy jest szansa ze poszły uszczelnienia woda ciagnie przez zaprawę kominów ???

    Dodam jeszcze przypuszczalismy ze ta obrobka co wchodzi pod blachę nie daje rady z woda opadowa i ja przerzuca ale Pan dekarz zrobil przy jednym kominie tak ze dal na zewnatrz na blache by woda szla po niej a nie wchodziła do srodka ( przepraszam ale fachowo nie nazwe bo się nie znam).
    Moze Panstwo cos zasugerują gdzie szukac przyczyn.

    Edit: zacieki pojawiają się na suficie ewidentnie woda jak spływa idzie po profilu i znajduję ujscie i moknie płyta gk
    Ostatnio edytowane przez JustynaD ; 06-09-2019 o 08:28

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony