Cześć,

Trafiłam tutaj z polecenia i widzę, że czekają mnie długie godziny czytania

Kilka słów o mnie. Postanowiłam, że wybuduję mały domek - 30, maksymalnie 40 metrów. Po latach wróciłam do rodzinnej miejscowości, aby być bliżej rodziny. Będę budować na działce obok domu dziadków. Z tego co wstępnie się orientowałam (na razie tylko wśród członków rodziny) - wszelkie niezbędne "przyłącza" są - tzn. woda, prąd. Obok buduje się kilka nowych domów, więc jeśli chodzi o przeznaczenie terenu - nie powinno być problemu.

Domek ma być dla jednej osoby. Zresztą, nawet nie mam wyboru - kupić mieszkanie czy wybudować domek, bo najbliższe bloki są 10 km dalej, a rodziny trzeba doglądać codziennie...

Co jest dla mnie ważne? Na pewno późniejsze koszty utrzymania, np. ogrzewanie. Jak każdy - chciałabym, aby było jak najtaniej.

Na razie jestem zielona jak szczypiorek Domyślam się, że muszę z pomocą architekta stworzyć projekt, który ktoś (?) musi zaakceptować. Nie mam szczególnych wymagań co do wielkości czy "wyglądu" poszczególnych pomieszczeń. Mieszkałam w różnych warunkach.

Jeśli ktoś miałby ochotę coś napisać, jakąś dobrą radę na początek - z góry dziękuję!