Witam.

Sprawa nr 1.
Mam dylemat jak rozwiązać problem wylewki na podciągach.
Czy zrobić wylewki między nimi o planowanej gr. 6cm, a na podciągi dać np. Atlas SAM 150?

Oznaczyłem poziom wylewki i na podciągach wychodzi mi ~2cm.
To wygląda mniej więcej tak:

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0668.jpg
Wyświetleń:	87
Rozmiar:	83,1 KB
ID:	434506
Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0665.jpg
Wyświetleń:	53
Rozmiar:	95,5 KB
ID:	434507

Analogiczne wyzwanie to ten sam podciąg, który ciągnie się w łazience na całej długości, tj. ok 5m (szerokość to ok 30cm). Trzymając ten poziom będę miał taki pas, na którym wylewki musiałoby być te ~2cm.

Sprawa nr 2
W projekcie mam na stropie 5cm styropianu i 6cm wylewki. Gdybym miał się*do tego zastosować, to:
- wyjdzie mi to mniej więcej na równo z wysokością podciągów (nie pokryję ich niczym)
- wylewka wyjdzie poniżej ramy okna (i poniżej uszczelek, toteż będzie wystawał pustak).

W tej sytuacji planuję zwiększyć grubość styropianu o jakieś 2-3cm tak, aby wejść pod ramę okien balkonowych (mam 2) zostawiając ok 1-1.5cm na posadzkę, zachodząc tym samym nieco na uszczelkę. I z tego powodu wychodzi mi te 2 (a nawet 3) cm ponad podciąg, o czym pisałem wyżej.

Jeśli mógłbym zrobić cieńszą warstwę, to nie wiem jak rozwiązać problem okien balkonowych, gdzie będzie wystawał pustak (nie mierzyłem, ale z rachunków może to być ok 2-3cm).

Sprawa nr 3
W projekcie jest styropian EPS 100 5cm, będę jednak robił wszędzie ogrzewanie podłogowe. Dać jedną warstwę styropianu 5cm z folią alu? Czy może dać dwie warstwy, np. 2cm + 3cm z alu? Jeśli 2cm, to może jakiś styrodur albo jakiś wygłuszający?

Będę wdzięczny za rady. Jeśli trzeba zapłacę za konsultacje (proszę o info na PW).
Pozdrawiam.