dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 23

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie Śmiesznie małe warszawskie metro

    Metro w Warszawie jest jedynym systemem metra w Polsce. Jest ono śmiesznie małe co przyczynia się to do olbrzymich problemów komunikacyjnych i olbrzymiego zanieczyszczenie powietrza- Warszawa jest najbardziej zanieczyszczoną stolicą w Europie, a Polska najbardziej zanieczyszczonym krajem w Europie.
    W Warszawie jest prawie 2 razy więcej samochodów/osobę niż
    w Berlinie i ponad 4 razy więcej na osobę niż w Kopenhadze czy Amsterdamie!
    Gdy byłem w Warszawie jakiś czas to byłem w szoku jaki ścisk jest w tramwajach i metrze w godzinach szczytu. Normalnie jak w kraju 3 świata. Nigdzie w Europie, w normalnych krajach, nie widziałem czegoś takiego.

    Jeśli chodzi o europejskie stolice mające metro, to po metrze, w prawie 3 razy mniejszej, Kopenhadze jest to najmniejsze metro w Europie jeśli chodzi o długość linii i jedno z najmniejszych jeśli chodzi o ilość stacji.
    Oczywiście jednak należy liczyć długość metra i liczbę stacji do liczby mieszkańców miasta- tu sytuacja Warszawy wypada jeszcze gorzej...
    Jeśli chodzi o stosunek liczby mieszkańców do liczby stacji metra to Warszawa, po Mińsku na Białorusi, wypada najgorzej w Europie- najwięcej mieszkańców na jedną stację metra.
    Najlepiej wypada Oslo- stolica Norwegii. Tabela poniżej:



    Jeśli chodzi o stosunek liczby mieszkańców do długości metra to Warszawa jest najgorsza w Europie. Najlepsze są Ateny, Oslo i Sztokholm.


    Plan warszawskiego metra:


    Plan metra w w Oslo, które liczy trzy razy mniej ludności niż Warszawa:


    Plan metra w Londynie (zbyt duży plik by zamieścić bezpośrednio):
    https://upload.wikimedia.org/wikiped...ssrail_map.svg
    Ostatnio edytowane przez nykulla ; 28-09-2019 o 08:13

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony