Witam!

Jestem w trakcie budowy parterowego domu szkieletowego o powierzchni około 90m2. Dom wykonany jest na stropie typu Crawl Space z pustką powietrzną pod podłogą. Ocieplony jest wełną mineralną następująco:
- Strop dolny 20cm
- Strop górny + sufit podwieszony 35cm
- Ściany zewnętrzne 15cm w środku + 15cm na elewacji = 30cm.

Zastosowane są okna 3-szybowe ze średnim współczynnikiem U=0,75.
W projekcie domu przewidziana jest wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła. Dom będzie ogrzewany elektrycznie grzejnikami Atlantic + kominek.

W celu schłodzenia latem, ale też dogrzania w okresach przejściowych, a być może też i zimą chciałbym zdecydować się na montaż klimatyzacji, ale podkreślam, że nie ma to być domyślnie podstawowe źródło ogrzewania. Zastanawiam się nad jedną jednostką typu SPLIT o mocy 3,5kw nad witryną w salonie. Czy takie rozwiązanie będzie wystarczające żeby schłodzić też powietrze latem w sypialni czy raczej potrzebna będzie dodatkowa jednostka?

W linku poniżej zamieszczam zdjęcie rzutu mojego domu wraz z rozkładem pomieszczeń. Jak widać od południa nie mam żadnych okien. Od zachodu 2 duże okna tarasowe oraz 1 duża witrynka od północy nad którą miałaby znaleźć się jednostka wewnętrzna klimatyzacji.

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rzut.jpg
Wyświetleń:	82
Rozmiar:	79,7 KB
ID:	435327

Bardzo proszę o poradę jaką klimatyzację zamontować oraz jaką rekuperację?
Ewentualnie bardzo bym prosił też o zaproponowanie lepszego rozwiązania jeśli moje jest nienajlepsze.
Bardzo dziękuję!