Cytat Napisał Raptor1 Zobacz post
Hej Ania.
Po co te stożkowe filtry?
Pierwszy raz się spotykam z takim pomysłem.
moim zdaniem skoro producent daje filtry w centrali, to one mają robić cała robotę.
Ja mam u siebie filtry f7, zmieniam co 3 miesiące i nie kombinuję bo widzę że wszystko działa jak należy.
roczny koszt filtrów 30 zł.
Tak, jak pisze Doli, u mnie też koszt filtrów, to ok. 60 zł/sztuka.
To ja się pytam, Raptor, jakich filtrów używasz, że są tak tanie, mimo tkaniny F7??
Pewnie płaskie, nie plisowane, stąd niższa cena, ale za to częstsza wymiana
Stożkowe filtry, jak już pisała Doli, mają na celu ochronę kanałów wywiewnych przed zabrudzeniem. W sumie myślę, że tylko w kuchni ma to jakieś znaczenie, dopóki nie mam pochłaniacza. Ale zamontowałam też taki stożek w górnej łazience, gdzie mamy na razie domowy warsztacik i czasem tam kurzymy (jakieś szlifowanie itp.) Tak sobie testuję, ale nie jestem przekonana do upychania dodatkowych filtrów. Też mi się wydaje, że lepiej częściej wymieniać te główne filtry, niż latać po chałupie i upychać dodatkowe włókniny

Cytat Napisał Doli. Zobacz post
Też mamy filtry stożkowe w kuchni, a to po to, żeby tłusty osad z gotowania nie osadzał się w rurach reku. Ale kupujemy gotowe. Kosztują 12-16zł/szt i wystarczają dwa na rok, więc nie ma co się bawić.
No, jak dwa na rok, to rzeczywiście można sobie pozwolić na gotowce. Ja włókninę kupiłam za 6 zł/m2 Z tego to sobie narobię filtrów na zapas. A do tego chciałam też stożek na czerpnię, a tu już większa średnica potrzebna, nawet nie wiem, czy są gotowce?

Cytat Napisał Doli. Zobacz post
Ania, czy Ty te filtry główne przykrywasz dodatkowym kawałkiem włókniny? Jeśli tak to podzielam obawy instalatora. Nie poczujesz różnicy na przepływach, bo reku zwiększy moc wentylatorów żeby utrzymać przepływy, ale szybciej zużyjesz "śmigła". Dlatego własnie trzeba regularnie wymieniać i czyścic filtry. Filtr zapchany działa jak ta dodatkowa kołderka. A dodatkowo zamienniki Pe Flexa są gęstsze, więc to już robi wentylatorom dodatkowa robotę.
Mam te główne filtry z dodatkową włókniną. Myślę, że wrócę do oryginalnych filtrów tesli I poza kuchnią daruję sobie dodatkowe włókniny. Wymiana raz na rok, nie będzie bolesna finansowo
Na razie poużywam, co mam i zobaczę, co i jak