Witam, chciałbym się poradzić bardziej doświadczonych. Mam dom który jest pokryty dośc grubą blachą falistą z dużym spadkiem. Jednak na 1/4 budynku, gdzie mam dobudowany ganek, spadek już nie jest zbyt ostry. Do tej pory nie było podczas deszczu przecieków, po za małymi w miejscach wkrętów. Chciałem docieplić poddasze wełną, jednak wczesniej postanowiłem sprawdzić szczelność. Niestety woda puszczona w miejscu gdzie zachodzą na siebie fale, przy dużym natezeniu z wężą podciekała minimalnie. Dodam, że niestety blach jest ułożona tak, że zachodzi na siebie tylko pierwsza fala z każdego arkusza. Uszczelniliśmy połączenia masą asfaltową Izolbet DP i zamalowalismy farbą. Problem ustał, po za jednym miejscem gdzie być moze nie jest zbyt dokładnie uszczelnione. I tutaj moje pytanie, czy masa asfaltowa mogła być uzyta do połaczeń blachy? Do tej pory nie było przecieków, aczkolwiek bałem sie , że przy oberwaniu chmury, woda podcieknie, a niestety folię paroprzepuszczalną musze dać od spodu. Prosze o opinię.