Dzień dobry. Jestem Jacek - nowy na forum.

Zadam pytanie, na które pewnie znalazłbym odpowiedź w różnych tematach, ale na pewno sporo czasu by mi to zajęło, a może niektórzy z Was, czytali, szybciej odnajdą interesujące mnie wątki i podlinkują, na co bardzo liczę i z góry serdecznie dziękuję. Może inni mają własne przeżycia lub przemyślenia, za które również będę wdzięczny.

Planujemy z żoną budować dom typu "stodoła", bez garażu w bryle ok 9x14 (rozpoczęcie prac ok 2021, więc trochę czasu jest na przemyślenia), bo żona chce mieć 3 pokoje + salon na parterze. Dodatkowo chcielibyśmy piwnicę (z uwagi na korzystne warunki gruntowe) i poddasze użytkowe lub strych na "różne rzeczy".

Na działce pod warstwą humusu żółty piasek (badań nie robiłem, ale dookoła woda gruntowa na poziomie 3 - 3.6 m głębokości), powierzchnia działki ok 0.5 m nad powierzchnią asfaltu na drodze.

Obczytałem się i wydaje mi się, że najkorzystniej będzie zrobić płytę fundamentową, na niej piwnicę (w technologii białej wanny - bo jeśli miałbym mieć kiedyś wilgoć w piwnicy to gra nie warta świeczki) strop monolityczny (mamy w okolicy kilka betoniarni).

Pytanie dotyczy właśnie tego co pod ziemią:
Ktoś może mi przybliżyć swoje doświadczenia z połączenia płyty i piwnicy w technologii białej wanny?

Z góry dziękuję za zainteresowanie i odpowiedzi. Jacek