Cytat Napisał klew Zobacz post
Rozwiniesz myśl?
Temat wątku to: "tanie ogrzewanie od......".

Są systemy ogrzewania, gdzie można w dowolny sposób zaprogramować sterowanie ciepłem do poszczególnych pomieszczeń. Są to systemy znacznie droższe od tych którymi posługują się użytkownicy tańszych klimatyzatorów.

Mam 4 klimatyzatory, zwykłe najtańsze, najprostsze. Nie ma problemu by dokupić jeszcze 2 na ogrzewanie 2 łazienek. Nie ma problemu by ogrzać łazienki w inny tani sposób.

Aktualnie grzeję tanią pompą ciepła cały dom. Jeśli żonie jest za zimno w ulubionym jej pokoju, bo jest tylko 22,5 st.C., to na godzinę, czy dwie włącza klimę uzyskując temperaturę jaką chce.

Mój syn zbudował sobie PC PW z klimatyzatora i ma znacznie większy komfort cieplny niż z PC PP. Jednak by zapewnić sobie chłód w lecie dokupił 2 jednostki kanałowe, każda po 5 kW, które mogą współpracować z wspomnianą jednostką zewnętrzną od posiadanej PC PW. Jego PC oparta jest na podzespołach Daikin.
Nie jest to tania firma (Mitsubishi też), ale oferuje posiadaczom trochę większe możliwości niż tańsze budżetowe rozwiązania.

Oczywiście nie widzę niż zdrożnego, by wychwalać zastosowane rozwiązania takie, czy inne.