dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 584

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilb1987b Zobacz post
    Kontynuując zmagania z budową to oczywiste będzie że poszycie stropu będzie klejone do belek stropowych, lub na tąśmach wygłuszających położone i przykręcone. To się jeszcze zobaczy. Jak już będzie strop to na nim będę skręcał ściany i od razu stawiał i pionował. Więc pierwsza ściana Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	12.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	71,8 KB
ID:	439635 i podpora Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	13.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	71,9 KB
ID:	439636, potem kolejna Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	14.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	72,7 KB
ID:	439637 i zaś podpora Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	15.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	73,0 KB
ID:	439638. Podwalinę będę kręcił po dwa wkręty w każdą przestrzeń. Co którąś nie wiem przypadkiem czy długim wkrętem nie będę wkręcał się do podwaliny na fundamencie. Nie wiem czy ma to sens bo i tak będzie na to szło poszycie zewnętrzne.
    W tej wizualizacji od razu kręcę poszycie zewnętrzne bo to robiłem już dawno temu i wtedy myślałem że tak to będę robić choć tego nie wykluczam. Klejąc styro do ściany nie mogę dać wiatroizolacji na osb a jedynie pod osb. Wtedy najpierw postawię konstrukcję parteru, owinę wiatroizolacją i potem osb. Jak ktoś z was się zna i potrafi uzasadnić sens wiatroizolacji jeżeli będzie styropian to proszę o taki argument. Wiem że ma chronić przed wiatrem, ale wydaje mi się że to w konstrukcjach takich jak na osb idzie ruszy pod elewację z deski czy siding. Jak jest normalnie styro z tynkiem to po co jest wiatroszmata? Wydaje mi się że można ją pominąć, a najwyżej z zewnątrz osb pozaklejać taśmą szczeliny dylatacyjne. Co o tym myślicie?

    Pomijając wiatroizolację to po przykręceniu pierwszych ścian planuję od razu kręcić osb dla lepszego usztywnienia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	16.jpg
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	73,4 KB
ID:	439639Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	17.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	73,5 KB
ID:	439640 oraz widok z drugiej strony Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	18.jpg
Wyświetleń:	25
Rozmiar:	73,0 KB
ID:	439641Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	19.jpg
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	71,7 KB
ID:	439642. Tu widać jak ściany szkieletu porządnie będą związane z podwaliną na fundamencie, więc ona musi być solidnie przytwierdzona do ściany fundamentowej.
    Zapomniałem wcześniej wspomnieć, ale środnik belki dwuteowej zaizoluję styropianem o gr.2cm z zewnątrz bo nie wiem czy jest taka cienka wełna. Będę to kleił przed przykręceniem kolejnych płyt osb.
    Ostatnio edytowane przez kamilb1987b ; 19-01-2020 o 17:47

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony