Przyjechały okna. Montaż tradycyjny na pianę. Szczelną izolację przeciwwilgociową zrobię samodzielnie (albo żona zrobi jak się uda, wreszcie będzie miała jakąś*samodzielną robotę*którą mogę jej zlecić ) z użyciem mas Soudal LQ do wewnątrz oraz Soudal Hybrid na zewnątrz. Przewidywany czas operacyjny 4dni.

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SAM_4069.jpg
Wyświetleń:	52
Rozmiar:	94,1 KB
ID:	440831

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SAM_4072.jpg
Wyświetleń:	43
Rozmiar:	98,0 KB
ID:	440832

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SAM_40722.jpg
Wyświetleń:	47
Rozmiar:	89,7 KB
ID:	440833

Zdecydowałem się dopłacić 200zł za montaż EPDM w oknie tarasowym ale nie do końca jestem z tego zadowolony. Z rozmowy telefonicznej zrozumiałem że EPDM będzie nachodził na XPS aby spływającą wodę odprowadzić poza izolację termiczną fundamentów. Oni skupili się*jedynie na ochronie pianki pomiędzy oknem, purenitem i podmurówką. EPDM kończy się 10 cm nad izolacją*przeciwwilgociową. Uszczelniony jest masą uszczelniającą Soudal ale co z tego jak woda spłynie po EPDMie i wpłynie przez podmurówkę po papie do pomieszczenia.
Gdybym wiedział że oni tylko przykleją taki wąski pasek EPDM po montażu okna to samemu kupiłbym EPDM na allegro za 50 zł i przykleił samodzielnie.
Jak u was wykonane było wykończenie dołu okna tarasowego ? Wykonawca twierdzi że tak jest poprawnie i potem powinienem jeszcze drugą warstwę EPDM położyć już na styropian.


Drzwi wikęd Optimum x 2 będą może w przyszłym tygodniu.
W ten weekend zabieram się*za montaż kontaktronów w oknach.
Parapety PCV zamawiam w poniedziałek i może za tydzień będę*montował.
Tynki gipsowe Knauf Diamand w połowie marca.

Agb, czy wszędzie kładli Ci Diamanda łącznie z garażem i łazienką ? Według wykonawcy i przedstawiciela technicznego Knauf nie powinno być ryzyka.