Dzień dobry, witam wszystkich..
Mam Panowie taki dylemat, a niestety moja widza w tych tematach jest bardzo ogólna, wole zapytać mądrzejszych
Zdecydowałem ogrzewać budujący się dom gazem z racji, że mam do niego dostęp na swojej działce. Pełne ogrzewanie podłogowe. Sprzedawca namawia mnie na komin systemowy Hoch Duo (Uniwersal+Turbo Stal)
Chciałbym się zabezpieczyć przy budowie komina, jeśli w przyszłości do ogrzewania gazowego, dołożyłbym kocioł na paliwo stałe (drewno).
Czytając o piecach gazowych interesuje mnie raczej piec kondensacyjny (większa oszczędność gazu).
Jeśli dobrze rozumiem do pieca kondensacyjnego nie potrzebuje specjalnego systemowego komina (Hoch Turbo Stal) ani nawet komina..
Czy w takim razie wystarczy bym w kotłowni zakupił np. komin Hoch Uniwersal, podpiął do niego wylot z pieca kondensacyjnego, a w przyszłości miał możliwość podpięcia do niego kotła na paliwo stałe? Czy wybierając komin lepiej dopłacić do marki Schiedel?

Jeśli chodzi o piec kondensacyjny interesuje mnie marka Viessmann (mam autoryzowany serwis w swoim mieście) ewentualnie Vaillant, ale do temat do głębszej analizy w późniejszym czasie.
Temat komina ma o tyle pierwszeństwo, że muszę rozwiązać ten problem na etapie budowy stanu surowego.
Wszystko się posypie jeśli odradzicie mi piec kondensacyjny (wtedy potrzebuje już komin duo) ale wydaję mi się, że w obecnych czasach większość inwestorów wybiera piece kondensacyjne, czyż nie?

Z góry dziękuję za odpowiedź i przepraszam za tak banalne pytania..
Pozdrawiam