Witam, jestem posiadaczem pompy ciepla Fujitsu High Power Waterstage 11kw, na forum są tylko watki o panasonicu, lg i to w zasadzie tyle. Jestem po pierwszym sezonie grzewczym, ale tak naprawdę mieszkamy od 1 marca, a od poniedziałku można powiedzieć, że sezon grzewczy dobiega końca i w zasadzie nie bylo w ogole czasu na bawienie sie ustawieniami w pompie.
Jesli sa na forum posiadacze pompy fujitsu to z mila checia poczytam o Waszych doswiadczeniach i ustawieniach.

Zaczne od siebie.
Sterowanie pogodówka + regulator w reprezentatywnym miejscu. Na regulatorze temperatura ustawiona na 22,5 stopnia. Grzanie CO ustawione od 7-17, ale w praktyce przez sloneczko wpadajace przez duze przeszklenia itp kolo godziny 12 pompa konczy prace, jest ustawiona w trybie auto, w nocy w ogole sie nie odpala.
Temperatura maksymalna zasilania dla CO ustawiona jest w tej chwili na 32 stopnia, a krzywa grzewcza na 0,26 bez przesuniecia. Probowalem sie bawic krzywa grzewcza i przesunieciem krzywej grzewczej, ale bez roznicy caly czas temp zasilania byla maksymalna czyli 32 stopnie, mimo ze na dworze bylo 13-15 stopni na plusie. Zauwazylem, ze Tz spadalo gdy na regulatorze zmniejszylo sie temperature pomieszczenia. Byc moze krzywa grzewcza nie ma znaczenia przy regulatorze ? Nie mam pojecia.
Temperatura CWU ustawiona na 46 stopni i dziala 24h/dobe, gdy spadnie do 40 stopni zalacza sie grzanie baniaka. Temperatura zasilania dla cwu to 55-60 stopni i nie widzialem nigdzie mozliwosci zmiany.

Zuzycie dzienne wynosi 16 kwh przy takich cieplych dniach jak bylo np dzisiaj. Wydaje mi sie to troche duzo patrzac na zuzycie innych uzytkownikow, ktorzy maja sporo wieksze domy. Mam nadzieje, ze to tylko kwestia dostrojenia urzadzenia.
Informacje o domu w sygnaturze

Pozdrawiam
Bartek