Witam, proszę o opinię dotyczącą systemu grzania i chłodzenia który chciałbym zastosować w domu.
Parametry domu:
OZC 8KW, powierzchnia grzania 180m2 podłogówka (dwa rozdzielacze po 7 pętli) + garaż 40m2 ( 2 pętle), zbiornik CWU 300l. Rekuperator 400m3
Grzanie: parter7 pętli w domu + 2 w garażu, piętro 7 pętli.

Piony do CO chciałem zamontować PP32 PN20 tylko do jedno rozdzielacza mam 2m w poziomie a do drugiego 2m w pionie + 5m w poziomie. Czy nie lepiej zamontować większą średnicę do drugiego lub oba na PP40 ? Czy pompa obiegowa wbudowana w PC TCAP 9kW 1f wystarczy (będzie ok 220l w samej podłogówce) czy zwykły trójnik z PP przy PC na rozdzielnie dla dwóch rozdzielaczy będzie ok ? czy hydraulicznie będzie to zrównoważone ?
Sterowanie przez czujnik zewnętrzny, jedynie w trzech pokojach zamontowywany czujnik do ograniczenia temperatury (chociaż przy WM myślę, że i tak to nie zadziała).

Chłodzenie:
Chciałem zamontować 6 klimakonwektorów np HKT-300G30 (średnia moc na 2 biegu to ok 1,5kW), każdy będzie obsługiwał ok 20m2, ułożyć oddzielną instalację dla klimakonwektorów, dwa rozdzielacze po 3 odejścia. Zakładam chłodzenie ciągłe przy dużych upałach. (nie jak klimatyzacją z 35 do 19, tylko z dt między temperaturą zewnętrzną a wewnętrzną ok 8 stopni)

Jak to rozsądnie spiąć z PC ? zasilanie na podłogówkę bezpośrednio z PC a dla chłodzenie zamontować dodatkowy bufor ? tylko ile litrów aby pompa nie taktowała ? Może dla całości zamontować sprzęgło hydrauliczne 45l i rozdzielić na 3 obiegi (2 grzewcze i 1 chłodniczy) ?