dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie Drzwi wejściowe z naświetlem bocznym

    Stoję przed wyborem drzwi zewnętrznych. W grę wchodzą stalowe (bardziej) lub aluminiowe.
    Przeglądnąłem kilka katalogów i teraz mam w ogóle mętlik.
    Ale tak po kolei: mam otwór 164 x 210 (szerokość do ewentualnej modyfikacji).
    Chcę wstawić drzwi min. 100cm + doświetle boczne.
    Z zewnątrz wszystko jest osłonięte, nie mam możliwości padania deszczu, mocnego słońca itp.
    Otwieranie drzwi na zewnątrz (choć wg projektu było do wewnątrz, ale wydaje się, że na zew. będzie lepiej).
    Jeżeli chodzi i wygląd - to chciałbym czarne dodatki, zamiast inox.

    Podstawowe pytanie - czy w drzwiach stalowych z dostawką boczną z szybą, są osiągalne klasy typu RC2?
    Czy jest to typowe, czy wręcz przeciwnie?
    Bo zgłupiałem, w katalogach na początku chwalą się klasami RC2, RC3 , ale później przy konkretnych drzwiach już tego nie widzę.
    Mówię tutaj o szybie typu Reflex lub lustro weneckie (a nie o antywłamaniowej przezroczystej).

    Pyt. 2 - pochwyt - czy u wszystkich producentów jest tak, że jest stosunkowo ciasno między pochwytem a zamkiem? Wydaje się, że otwieranie kluczem jest dość kłopotliwe (u mnie ze względu na dostawkę powinno być lepiej).

    Pyt. 3. - Ościeżnica - jako termo widziałem alu z wypełnieniem (to rozumiem, ale przeważnie dostępna tylko w najgrubszych drzwiach), Alu bez wypełnienia (nie za bardzo rozumiem tego termo), stal z wypełnieniem drewnianym (wydają się bardzo solidne, ale też słyszałem opinie, że nie jest dobrze łączyć drewno i stal). Jak to jest?

    Konkretnie patrzyłem na Wikęda i Martoma, ten drugi wydaje się, że wyjdzie taniej (przy porównywalnej wersji).
    Aczkolwiek cena ostateczna zbliża się do 10 tys, a pamiętam, że kiedyś wstępnie wyceniałem Alu Wiśniowskiego i było coś 12 tys, tak więc mam wątpliwość, czy nie dołożyć do Alu.

    Czy wszędzie ceny są porównywalne: tj. cena katalogowa + montaż, czy można dostać rabat od cen katalogowych?

    Możecie coś doradzić?
    Ostatnio edytowane przez Janko. ; 12-05-2020 o 08:31

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony