dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie Dach dwuspadowy, "bezokapowy" a wentylacja

    Witam,

    Kilka pytań dla usystematyzowania wiedzy z różnych wątków.
    - dach dwuspadowy o kącie nachylenia 35 stopni,
    - pełne deskowanie + papa
    - rozstaw między murłatami 8,5
    - dachówka betonowa/ceramiczna płaska - zapewne Braas teviva
    - długość dachu ok 16,4m
    - długość krokwi ok 5,5m
    - poddasze nieużytkowe - warstwa izolacji na stropie żelbetowym
    - dach "bezokapowy" - kwadratowe/prostokątne rynny wystawione izolację

    I teraz pytania:
    1. Na wlocie daję grzebień okapu z wentylacją 25mm - wróblówkę zamiast pierwszej łaty?
    2. W projekcie nie mam przekrojów łat/kontrłat więc myślałem dać: kontrałty: 30x50, łaty 40x60. Dobrze myślę?
    3. Kalenicę dachu rozcinać? Tzn kończyć 5cm przed kalenicą deskowanie, kontrłaty ok 20cm przed kalenicą zakończyć i montować papę w połowie grubości kontrłały?
    4. Czy jak zostanie wykonany punkt 3 to dawać jakąś taśmę figaroll z Braasa?
    5. Dawać jakieś dachówki wentylacyjne? Tutaj widziałem raczej szkołę że w każdych pasach między krokwiami, natomiast w hurtowni z dachówkami powiedzieli, że na takiej połaci wystarczy 4szt na stronę?
    6. Czy trzeba wentylować jakoś strych, tzn dawać jakieś otwory na ścianach szczytowych? W sumie jak będzie rozcięta kalenica (deskowanie zakończone przed) to raczej powinna być z dachu wentylacja.
    7. Zakładając że jeszcze nie wiem ile będzie styro na elewacji to ile najlepiej wypuścić poza ściany? (Waham się między styro 20 a 25). Myślałem żeby wypuścić np 27cm, tzn że deska okapowa jest tyle od ściany odsunięta, do tego nabić deskę od spodu i wtedy jakby coś po decyzji ile styro to zamaskować deskę blachą, lub zostawić samą deskę. Ma to sens?
    8. Są już jakieś "systemowe" rozwiązania do wyrzutni dachowych fi200 na płaską dachówkę? Przy polecanych rozwiązaniach vlipe raczej nie widziałem "dachówki" przejściowej płaskiej.
    9. Ostatnie krokwie najlepiej licować ze ścianami zewnętrznymi?
    10. Opłaca się mocować płotki przeciwśniegowe?

    Wiem, że takie dylematy powinien rozwiać dekarz, ale wolę się przygotować zanim przyjdzie robić
    Ostatnio edytowane przez imp88 ; 07-06-2020 o 07:44

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony