Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
Dla pewności porównaj parametry wentylatorów, wielkość wymiennika (im większy tego samego modelu, tym mniejsze opory) i rodzaj filtrów (co do zasady im dokładniejsze, tym większe opory - ale budowa filtra też ma istotny wpływ).
Home H 650 i reQnet H 400/500 mają chyba wymienniki tej samej wielkości, podobne filtry M5, wentylatory są EBM, ale reQnet ma inne, ciekawe dmuchawy - trzeba by porównać parametry z tymi w thessli.


Cytat Napisał Nanofox1 Zobacz post
Boję się, że 500m3/h nie wystarczy lub będzie na styk (a ponoć dobrze mieć zapas), bo powierzchnię do ogrzewania/rekuperowania mam po podłogach 280m2 a kubatura ok 630m3 ale uwzględniam duży korytarzo-holl na parterze 31m2=80m3 oraz duży korytarz na poddaszu 23m3 =55m3 czyli odejmując korytarze wychodzi akurat 500m3 ). Pytanie czy reQnet 500H wystarczy mi na mój dom? Bardzo rzadko ale jednak będzie wychodził na wysokie obroty jak na poddaszu w części biurowej w dużej sali będą lekcje grupowe (max 1 nauczyciel + 6 dzieci, to są sporadyczne sytuacje parę lekcji tygodniowo, zdecydowana większość to lekcje indywidualne 1na1).


Podpierając się normą dot. wentylacji to wychodzi mi:
- kuchnia 70m3/h
- mieszkanie 3 lub więcej osób (2 dorosłych + 3 dzieci) 50m3/h
- dwie łazienki 100m3/h
- dwa WC 60m3/h

= 280m3/h

plus:
-dla pokojów zbiorowego przebywania ludzi (np pokoje nauki) DUŻA SALA 7x20m3/h = 140m3/h
-dla pokojów zbiorowego przebywania ludzi (np pokoje nauki) MAŁA SALA 2x20m3/h = 40m3/h
część firmowa MAX (przez parę godzin tygodniowo) 180m3/h

wszystko razem 460m3/h to reku 500m3/h wystarczy?
A model reQ V.550 nie dasz rady zamontować? Ma trochę większą wydajność. Albo wybierz wymiennik entalpiczny, ma mniejsze opory i centrala ma większy spręż - jak bedziesz tak ostro zimą wentylować to odzysk wilgoci się przyda. Z plusów reQnet sam Ci wejdzie na max obroty jak wpadnie więcej osób do domu, nie będziesz musiał tego pilnować.