dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 26

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Robaczywy

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kraków
    Posty
    748
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie Moje pomiary wentylacji. Aripack Home

    Hej,

    Jakiś czas temu uruchomiłem wentylację, która chodziła sobie swoimi drogami, bez pomiarow, bez regulacji (nawet reku zdążył się w międzyczasie zepsuć) Zastanawiałem się czy zlecić regulację i pomiary, czy zrobić to samemu. Stanęło na zrób to sam.
    Co się naczytałem, że tego się nie da zrobić dobrze, bo będą przekłamania, itp, itd, wybuchnie, albo nie wiadomo co... No ok, może przekłamania są, ale nawet jeśli, to nie apteka i w ogole nie o to chodzi.

    Na początek sprzęt, oczywiście musi być profesjonalny za miliony monet, kupiłem więc to za 215zł:



    i wykonałem według własnego projektu z doniczki i kartki (recycling a jakże), profesjonalną tubę:


    Dla przypomnienia mój rekuperator to AirPack Home 600V z modułem CF.

    Moja instalacja była projektowana przez Asolta, wykonana przeze mnie. Mam 4 przepustnice (nawiew góra i dół, wywiew góra i dół). Ustawiłem je na oko,
    wykonałem kalibrację reku ustawiając nawiew na 350m3 i wywiew na 340m3. Po kalibracji ustawiłem tryb manualny na 35% i przystąpiłem do pomiarów, ustawiając jeszcze na anemometrze powierzchnię kanału (w tym przypadku to powierzchnia wiatraczka 0,003m2)

    Wyniki są następujące:




    Moim zdaniem wyniki te są dosyć wiarygodne. Nawiew i wywiew zbilansowany, wartości realne i powtarzalne. Suma nawiewu i wywiewu może trochę niska jak na 35% tego reku.
    Moje wnioski są takie, że muszę zwiększyć moc na 40-45%, ewentualnie moze przepustnice (wszystkie?) bardziej otworzyć, żeby zmniejszyć opory.

    Co o tym myślicie?
    Ostatnio edytowane przez Robaczywy ; 17-07-2020 o 11:24
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-projektu-INES - dziennik budowy

    164m2 powierzchni użytkowej, 239m2 powierzchni całkowitej, OZC by Asolt 7,7 kW, 10cm piany na fundamencie, 20cm styropianu na elewacji, 15cm piany na podłodze, 17 cm piany ZK na dachu, 11cm wylewki, pompa ciepła Apic 10CGW, AirPack Home 600V, brak gazu, 100% podłogówka

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony