Cytat Napisał stos Zobacz post
To zależy jaki dom.
Na SSZ średniego domu spokojnie zaoszczędzisz, a potem wykończenie we własnym zakresie jest połowę tańsze niż zlecone.
Można je robić wykorzystując bieżące oszczędności i w wolnym czasie.
Przez następne dziesięć lat, poświęcając każdą chwilę wolnego czasu.

Cytat Napisał stos Zobacz post
Ci którym się spieszy zlecają robotę i płacą "przez nos", a następnie harują od rana do wieczora aby na spłatę kredytu zarobić.
Dlaczego nie przyjmujesz do wiadomości, że dla kogoś rata kredytu to nie jest jakiś wielkie obciążenie czy wyrzeczenie?
Mam kredyt i rata spłaca mi się prawie w całości z wynajmu mieszkania które zwolniłem. Gdzie tu widzisz harówkę od rana do wieczora?

Cytat Napisał stos Zobacz post
Raty są przynajmniej o połowę większe od tego oszczędzania którego nie dało się wykonać wcześniej bo zawsze pieniądze były potrzebne na inne cele.
No ale jak się wzięło kredyt to spłacać trzeba.
Zaciskamy wtedy zęby i pracujemy na spłatę kredytu i w zębach pieniążki przynosimy do banku przez kolejne kilkanaście lub kilkadziesiąt lat.
W pracy musimy się zgadzać i głupimi pomysłami szefa bo mamy kredyt i tej pracy stracić nie możemy.
Jak masz sensowny zawód to nie trzęsiesz d... przed zmianą pracy

Cytat Napisał stos Zobacz post
No i nie mamy czasu żeby się cieszyć tym nowo zbudowanym domem.
Na pewno będę miał czas, jak będę samodzielnie dłubał przy domu następne 10 lat.

Cytat Napisał stos Zobacz post
Stres nas męczy bo z roku na rok nie wiemy jakie będą koszty kredytu bo te zależą od decyzji banku lub innych finansistów.
Żeby zaczął mnie uwierać kredyt (przy obecnych dochodach) to stopy musiałby by być ok 10%. Jakby tyle wynosiły to wszyscy jesteśmy głęboko w czarnej d... Więc żaden stres mnie nie męczy.

Cytat Napisał gawel Zobacz post
Masz jakiś dziwny ból dupy z liczeniem odsetek to tak na prawdę nie ma znaczenia i jest to stan z daty umowy kredytowej poźniej wszystko się zmienia. Ile kosztował cie kredyt to dowiesz się po jego spłacie bo:
może wrosnąć wibor,
Pisałem wyżej. Był kiedykolwiek wibor 10%?

Cytat Napisał gawel Zobacz post
tir ci nogi upierdoli w wypadku i nic nie zarobisz , bank zabierze dom wylądujesz u rodziny w pokoiku i skończą się twoje plany inwestycyjne, tak ze gloryfikowanie kredytów daruj sobie to jest zło konieczne i nie należy go nadużywać, i wszelkie szacunki można sobie darować jak również dopierdalanie się do kalkulatorów kredytowych które tworzą banki aby pozyskać klientów, zawsze w decyzji kredytowej wygląda to dużo gorzej
OD takich przypadków mam ubezpieczenie na życie.