dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie Moc przyłączeniowa , dom szkieletowy 114m2 + pompa ciepła

    Witam. Firma aktualnie przymierza się do stawiania szkieletu. Załatwiałem prąd budowlany (prowizorka) i moje pytanie padło odnośnie terminu podłączenia prądu docelowego , który okazał się bardzo odległy... 22.07.2021 bodajże

    Warunki są wydane na 8kw (plac budowy) i 12kw prądu docelowego. Tak mi polecił elektryk , na etapie składania wniosku o warunki.
    W Enei Pan stwierdził , że te 8 jak i 12kw to dużo za mało jeśli ogrzewanie będzie pompą ciepła (najprawdopodobniej pompa 7kw)

    Nie zdawałem sobie sprawy , że płyta indukcyjna tak dużo bierze 'kw'
    Moje główne pytanie brzmi, czy mógłby mi ktoś doradzić z doświadczenia lub profesjonalny elektryk jak to wyjdzie w życiu i czy zmieniać warunki na 17kw ? (tak mi polecono w Enea)
    Przeraża mnie troszkę rachunek za prąd przy tych 17kw na prądzie budowlanym , no ale z kolei nie chce akcji że zabezpieczenia będą mi korki wywalały, np w wigilie , gdzie temp, może być niższa i pompa będzie chodziła na wyższych obrotach + gotowanie 4 palniki , jakiś czajnik , żelazko etc...
    W domu będą mieszkały 2 osoby dorosłe i małe roczne dziecko.

    Tak więc prosiłbym o jakieś wskazówki na ile zmienić warunki jeśli chodzi o prowizorkę budowlaną żeby dużo nie przepłacać , ale też nie żyć jak w epoce kamienia no i ile dać na docelowym prądzie.
    Dziękuję z góry , pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Tommy94 ; 15-09-2020 o 22:23

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony