dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    manwithnoname

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-368
    Posty
    199

    Domyślnie Żółta, ciepła woda ze zbiornika Kospel

    Posiadam stojący zbiornik marki Kospel SW - 200 oraz pompę ciepła, który go ogrzewa + dodatkowo wpiętą grzałkę.
    W sierpniu tego roku wymieniłem anodę magnezową. Od kilkunastu dni zauważyłem, że gdy przez kilka godzin nie używa się ciepłej wody to po odkręceniu kurka przez chwilę leci woda zabarwiona na żółto, a potem juz czysta. Zbiornik ma jakieś 2 lata tak jak i cała instalacja. Wcześniej nigdy się tak nie działo.
    Co może być przyczyną? może ma to związek z nową anodą? ale nie wydaje mi się żeby można było ją źle zamontować... poprzednia anoda nie wyglądała źle, ale z tego co czytałem powinno się ją wymieniać co 2 lata więc to zrobiłem.
    Będe wdzięczny za sugestie.
    Ostatnio edytowane przez manwithnoname ; 29-09-2020 o 07:18
    Dom parterowy, pow. całkowita: 105,12m2, pow. zabudowy: 133,48m2, ściany zewnętrzne: gazobeton 24cm + styropian 15cm, strop drewniany, sufit podwieszany, ocieplenie: na suficie 35cm wełny mineralnej 0,035 (W/mK), w podłodze 10cm grafitowego styropianu 0,030 (W/mK), ogrzewanie podłogowe po całości, Pompa Ciepła LG THERMA-V III GEN 9kW, brak rekuperacji

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony