dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 20

Temat: Viessmann Vitodens 200-W B2HE ciągła praca pompy

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie Viessmann Vitodens 200-W B2HE ciągła praca pompy

    Zauważyłem, że podczas eksploatacji kotła niezależnie od długości pracy palnika w ciągu doby, pompy obiegowe pracują w zasadzie non stop.
    Obecnie z uwagi na okres przejściowy programy robocze mam ustawione następująco
    05:00-07:30 tryb komfortowy 23stC
    poza tym tryb zredukowany 18stC
    Z uwagi na zamontowany rekuperator taki okres grzania jest dla mnie optymalny przy obecnych temperaturach 3-10 stC.
    Pytanie brzmi dlaczego pompy obiegowe pracują ciągle nawet w trybie zredukowanym kiedy kocioł nie grzeje?
    Dodam, że mam również zainstalowany sterownik Vitotrol 200-E więc kocioł wie jaka jest temperatura w pomieszczeniu, a ta nigdy nie spada poniżej 20stC, zwykle utrzymuje się na poziomie 21-22 stC

    Pytania dodatkowe:
    1 - parametr 934.6 "sposób eksploatacji obiegu grzewczego 2" mam ustawiony na 1 czyli sterowanie pogodowe z wpływem temperatury pomieszczenia. Pytanie czy to dotyczy tylko tego konkretnego obiegu nr 2 (u mnie podłogówka)? Jeżeli tak to czy obieg grzewczy 1 jest nadal w eksploatacji 100% pogodowej?
    2 - w ustawieniach kotła "współczynnik wpływu pomieszczenia w obiegu grzewczym 2" (podłogówka) mam ustawiony na 8. Możliwe jest ustawienie w granicach 0-64, czy ten przedział można odczytywać procentowo na zasadzie że 64 to 100% czyli tylko temperatura pomieszczenia jest uwzględniana, z pominięciem temperatury na zewnątrz? Na co konkretnie ma wpływ ten parametr? Na szybkość reakcji kotła czy na procentowy udział informacji o temperaturze pomieszczenia na temperaturę zasilania?

    U mnie generalnie pomimo opisanych powyżej ustawień mam wrażenie, że kocioł zupełnie ignoruje temperaturę pomieszczenia - dla przykładu temperatura zadana 23 a temperatura faktyczna 24,6
    Ostatnio edytowane przez andrzejgrochocki ; 22-10-2020 o 09:17 Powód: korekta danych

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony