dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 2365

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał _John Zobacz post
    W instrukcji instalacji oryginalnego zbiornika CWU wyposażonego w grzałkę jest wszystko ładnie opisane jak to powinno się do pompy podłączyć.
    https://www.daikin.eu/content/dam/do...ls_English.pdf

    ....

    O i super - dzięki. Nie wpadłem na to, by sprawdzić manuale bojlerów Daikina.
    Jest to taki schemat co na "moim" schemacie, ale tu zdecydowanie czytelniej rozrysowany.

    Cenne informacje vr5 oraz _John.
    Czujnik temp. (termistor) mam w bojlerze i hydroboks wodę grzeje. Tylko chciałem dodatkowo pracą grzałki, która jest w bojlerze - sterować z poziomu hydroboksu. Bo ta niby ma termostat wbudowany, ale nie widzę możliwości regulacji. Fabrycznie jest ustawiony termostat na 65°C.

    Grzałkę w hydroboksie mam 9 kW i tej nie mam zamiaru ruszać, przyda się w mrozy. Gdy kompresor przestanie sobie radzić samodzielnie.

    Coraz lepiej schemat zaczynam rozumieć. Na 90% stycznika K3M nie mam (to do sprawdzenia), bo na zdjęciu grzałki są : 2 kostki, stycznik K3M i F2B (być może bezpiecznik). Czyli muszę kupić odpowiednik stycznika (przekaźnika), a jeśli F2B to bezpiecznik - to go mam tak czy siak w skrzynce bezpieczników.

    Przekaźniki widzę biwalentne co trzymają prąd aż do otrzymania drugiego sygnału.
    Potraficie może powiedzieć, czy sygnał z styku X13A jest podawany impulsowo? Tzn. 1 sygnał = zwarcie styków i drugi pojedynczy sygnał na rozwarcie styków. Gdyby to tak działało to starczy mi kupić taki przekaźnik biwalentny 16A - wpiąć w skrzynkę bezpieczników i sygnał sterujący pobrać ze styku X13A - wsio.

    Pytanie w jakim napięciu ten sygnał? 230V czy 16V? - będę musiał to zmierzyć.
    Przy sterowniku Madoka to serwisant wspomniał coś, że jest na 16V - zasilanie i sterowanie idzie po tych samych dwóch żyłach.
    Ostatnio edytowane przez Marco36 ; 27-10-2020 o 12:32

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony