Witam
mam nowy dom jednorodzinny ok 180m2 ocieplony grafitem 15cm , okna pagen 3komorowe, poddasze + strych ocieplony 20cm piany pur - piec gazowy kondensacyjny firmy vaillant + podłogówka wszędzie + termostaty w każdym pomieszkaniu
problem mam tego rodzaju że w górna łazienka "ciężej " się nagrzewa - specjalnie ustawiłem wyższą temp na termostacie ok 23 stopnie i cięzko ją "łapie"
temp bliżej 21-22 stopnie
sprawdzałem w skrzynce z elektrozaworami ( przepływomierze na sekcji "łazienka" ustawione są na maxa czyli chyba 4 lub 5 - nie wiem czy to się nazywa przepływomierz )
jedyne co mi przyszło do głowy to że temperatura zadana pieca jest może zbyt niska - ustawiona jest na 20 stopni ( w dzień i w nocy)

zegar przy pompie ( w skrzynce ) pokasuje że temperatura wody na podłogówce jest ok 30stopni ( mieszalnik ustawiony na maxa)

dodam ze wszędzie jest ciepło ( termostaty ustawione ok 22stopnie ) tylko z ta łazienką jest problem
w dwóch łazienkach posiadam tez ręcznikowce podłączone pod wodę z podłogówki i jakoś zawsze są zimne ( sprawdzałem nie są zapowietrzone )
możecie mi coś doradzić - czy zwiększyć temperaturę zadaną pieca np na 21stopni ? pójdzie wtedy cieplejsza wodą na podłogówkę ?