dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    83piotrek

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Płock
    Kod pocztowy
    09-400
    Posty
    39

    Domyślnie Wenylacja-typowy błąd a rozwiązań brak

    Witam, pobudowałem dom wg projekyu azuryt 4. Typowa budowa, ja sie nie znalem, majstry chyba tez nie, zmiana rozmieszczen pokoi, kierownik fikcyjny i problemy szybko wyszlo- mam problem z wentylacja i szukam pewnego rozwiazania, otóz:

    Dom sklada sie z parteru, poddasza i strychu nad poddaszem.

    Z dolu idzie wentylacja z salonu i lazienku, pustakami przez poddasze i ucina sie na strychu, stad jest "wpałka" z rury w pustak wentylacyjny i od niej rury spiro do kominkow dachowych z tworzywa (taka jakby dachowka z kominkiem). Ta wentylacja chodzi w miare ok, nie czuje cofek, ciag jako taki jest.

    Problemy na poddaszu. Dwa punkty-lazienka,pralnia. Z kratek w sufitach g-k idzie od razu rura spiro, dluga pewnie z 3 metry przez strych prosto do kominkow dachowych. Problemy to kondensaja pary,gnicie plyt gipsowych,czasami nawet nie wiem czy nie ma cofek w lazience..

    W calym domu nawietrzaki sa: albo w oknach dachowych, albo w zwyklych (te oparte na tasmie).

    A teraz znow idzie zima i znow beda powtorki czyli skropliny. Kierownik nie ma pojecia, kominiarz-niby najlpeszy w okolicy tez nie wie co zrobic.

    Ten trojnik co widzcie na zdjeciach to podlaczenie odpowietrzenia kanalizy w wentylacje dolnej lazienki-poprostu nie mialem juz jak i gdzie (to akurat dziala i nie smierdzi na dole)


    Sledze temat juz 3 rok i wychodzi ze na poddaszu polacze wszystkie rury spiro w jeden, doloze wenrylator kanalowy i bedzie jeden wywiew wymuszony z calego domu.
    Druga opcja to wszedzie wentylatorki z czujnikiem wilgotnosci, ale czy to pomoze.

    Temat wrocil jak bumerang, bo bede poprawial sufity pognile i nie chce powtorki....
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dom1.jpg
Wyświetleń:	98
Rozmiar:	86,7 KB
ID:	450288   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dom2.jpg
Wyświetleń:	70
Rozmiar:	86,0 KB
ID:	450289  

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony