dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    fisqs

    Zarejestrowany
    Nov 2020
    Kod pocztowy
    62-007
    Posty
    9

    Domyślnie Ucieka ciepło - prosze o radę

    Witam,

    Najprawdopodobniej został popełniony poważny błąd. duże pobory na ogrzewanie spowodowały, że zacząłem szukać przyczyn i oto do czego doszedłem.
    Dom parterowy, przestrzeń między wiązarami została zabudowana płytą OSB a następnie przy ocieplaniu elewacji cała ściana od płyty fundamentowej aż po wiązary została ocieplona styropianem. Widać to na załączonym zdjęciu

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	111
Rozmiar:	101,1 KB
ID:	450637

    1. W trakcie zabudowy OSB
    2. Cała ściana zew. razem z OSB ocieplona styropianem
    3. Widok od wewnątrz - na poddaszu obsypane celulozą zakończenie ściany zewnętrznej


    Wszystko robione zgodnie z wytycznymi od kierownika budowy. Natomiast wydaje mi się, że płyta OSB jest moskiem termicznym, z dwóch powodów
    1) dochodzi do ścian zewnętrznych i odbiera z nich ciepło i oddaje do wszechświata
    2) brak właściwego połączenia izolacji pionowej ścian zewnętrznych z izolacją poziomą stropu bo pomiędzy nimi jest płyta osb...

    I na tym zdjęciu jeszcze widać od wewnąrz miejsce styku osb z murem.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	4.jpg
Wyświetleń:	79
Rozmiar:	78,1 KB
ID:	450638

    Kolejna kwestia przyjrzałem się zakończeniu płyty OSB - przy membranie dachowej i wg mnie stryopian na elewacje jest przyklejony tylko na placki w związku z czym pewnie powietrze sobie hula między styropianem a murem i wyciąga ciepło i uchodzi na górze. Na zdjęciu nr.3 widać skropliny - to zdjęcie zostało zobione w lutym jak był wygrzewany anhydryt i w domu była temperatura ok 35 stopni więc sądziłem że to dobrze bo wilgoć wychodzi ze ścian, takich miejsc było wtedy więcej. Teraz uważam ze obecnie takimi miejcami ucieka nam domu już tylko ciepło. I to dość mocno bo rachunki za ogrzewanie są prawie 2 razy wyższe niż w analogicznych budynkach. Dom na płycie fundamentowej pod płytą xps 10cm, na płycie eps15cm, wylewka anhydryt 5cm, dom z prefabrykatów keramzytowych, na elewacji 20cm graftowego swisspora, okna i drzwi energooszczędne, strop lekki ocieplony celulozą 35-37cm i do tego rekuperacja. Od 15 października do 15 listopada wzięło prawie 1000kWh ( ogrzewanie kablami grzewczymi ) U innych w analogicznym okresie i w domach barrdzo podobnych brało 300-400kwH.

    Na termo wizji w wielu takich okienkach zabudowanych OSB pokazywało podwyższona temperaturę.

    Co teraz możemy z tym zrobić żeby
    1) zamknąć przepływ powietrza między styropianem a ścianą i jego ucieczkę przy membranie dachowej ( może je zapiankować od góry przy membranie dachowej???, a może nawiercić OSB przy styku ze scianą zew i przez otwór dać piankę??)
    2) i jak docieplić płytę OSB od wewnątrz. Wkleić stropian? Pianka PUR? Dosypać celulozy ze sporą górką?

    Oprócz tego w naszym domu parterowym są 3 ściany szczytowe, a poddasze nie użytkowe i nie ocieplone. Te ściany też powinny być jakoś dodatkowo zaizolowane na poddaszu?

    Z góry dziękuje za odpowiedzi.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	43
Rozmiar:	46,7 KB
ID:	450636  
    Ostatnio edytowane przez fisqs ; 26-11-2020 o 23:55

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony