Hi,

Witam wszystkich! Po latach anonimowego czytania forum pora się ujawnić A że chwila rozpoczęcia wymarzonego domu zbliża się wielkimi krokami to chyba jest to doby moment :]

Naszą działkę kupiliśmy w sumie 2 lata temu. Trochę nam zeszło ze znalezieniem "tego idealnego" projektu, a gdy już to zrobiliśmy, to okazało się że koszty adaptacji i zmian które chcieliśmy wprowadzić są "nieopłacalne". Po konsultacjach z architektem stanęło na projekcie indywidulanym :] Mamy dokładnie to co chcieliśmy.

Założenia był proste:
1) Brak kominów - jakichkolwiek
2) płyta fundamentowa
3) dach dwuspadowy
4) wewnątrz domu wydzielone niezależne mieszkanie na parterze dla babci.
5) ogrzewanie elektryczne + klimatyzacja
6) wentylacja mechaniczna z rekuperacją
7) PV na dach

Niestety dach będzie w orientacji wschód-zachód. Wynika to po pierwsze z tego że działka ma delikatny spadek na północ, a dodatkowo od południa wzdłuż granicy z drogą gminną rosną dość wysokie drzewa które skutecznie zasłonią mi PV. Kosztem mniejszych uzysków zdecydowałem się na wschód zachód.
I nie- drzew nie mogę usunąć, są na części gminnej w pasie drogowym. Gmina broni się rękami i nogami przed udzieleniem zgody na ich wycięcie a dodatkowo w zamian (jeśli już by się zgodzili) nakazują zasadzić inne drzewa które w końcu też będą wysokie.

W każdym bądź razie, wyszło coś takiego:
https://drive.google.com/file/d/1Lcs...ew?usp=sharing

Aktualnie czekam na projekt architektoniczny i finalne pozwolenie na budowę. Mam nadzieję że na jesień wbijemy pierwszą łopatę :]

Pozdrawiam, Mateusz.